noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
Gabriela Hearst, dyrektor kreatywna, opuszcza dom mody Chloé.

Rewolucja w Chloé. Gabriela Hearst żegna się z marką

REKLAMA
noSlotData

Spekulacje zostały potwierdzone: po trzech latach na stanowisku dyrektor kreatywnej Chloé, Gabriela Hearst oficjalnie żegna się z marką. Swoją przygodę z francuskim domem mody zakończy kolekcją SS24, którą zaprezentuje 28 września w Paryżu. 

Plotki o odejściu Hearst krążyły w mediach od kilku miesięcy, o czym informowaliśmy na łamach Fashion Biznes. Teraz wiadomości się potwierdziły – wieloletnia dyrektor kreatywna Chloé opuszcza francuski dom mody. Podejrzewa się, że jej miejsce może zająć była projektantka marki, Clare Waight Keller.

Pochodząca z Urugwaju Gabriela Hearst od 2015 roku prowadzi autorską markę pod własnym nazwiskiem. W branży tytułowana jest przez wielu jako pionierka zrównoważonego rozwoju, która z ogromną determinacją walczy o pozytywną zmianę w branży.

Gabriela Hearst opuszcza Chloé

Gabriela Herst pełniła obowiązki głównej projektantki Chloé od 2020 roku, zastępując miejsce Natachy Ramsay-Levi. Kolekcje jej autorstwa spotkały się z dość entuzjastycznym odbiorem, choć nie brakowało porównań do projektów jej autorskiej marki. Niewątpliwą zasługą Hearst było skierowanie francuskiej domu mody na drogę zrównoważonego rozwoju. Jej działania w branży nie przeszły obojętnie – dom mody Chloé stał się pierwszą europejską marką luksusową, która dołączyła do organizacji B-Corp. Projektantka stawiała etyczną produkcję jako nadrzędną wartość, przyczyniła się do wprowadzenia przyjaznych środowisku materiałów, jak również zwiększyła liczbę dostawców z certyfikacją Fair Trade. Swoimi działaniami projektantka stała się prawdziwą ambasadorką dobrej zmiany w modzie.

Jestem wdzięczna, że mogłam być częścią niesamowitego zespołu, który tworzy mocne fundamenty pod ukierunkowaną na cel przyszłość mody i jestem bardzo dumna z pozytywnej zmiany, którą wspólnie osiągnęliśmy w rozwijaniu perspektywy biznesowej i projektowej, która stawia ludzi i środowisko na pierwszym miejscu” – wyznała projektantka w oficjalnym oświadczeniu.

Pożegnania dyrektorów kreatywnych

Co dalej z Gabrielą Herst? Jak podają media, projektantka ma skupić się na rozwoju autorskiej marki. Warto zaznaczyć, że urugwajska projektantka dołączyła tym samym do coraz większego grona dyrektorów kreatywnych, którzy żegnają się ze swoimi stanowiskami. Wśród nich wymienia się między innymi Alessandro Michele, Toma Forda czy Daniela Lee. Analizę tego zjawiska przeczytacie w materiale: Wielka fala wypowiedzeń w branży mody. Dlaczego dyrektorzy kreatywni odchodzą?

Zdjęcie główne: mat. prasowe Chloé / źródło: vogue.com

REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Newsletter

FASHION BIZNES