noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
Nowa jubileuszowa kolekcja Medicine x Fundacja Szymborskiej

Stylowe połączenie mody i poezji. Najnowsza jubileuszowa kolekcja Medicine i Fundacji Wisławy Szymborskiej

REKLAMA
noSlotData

Nic dwa razy się nie zdarza… a jednak! Medicine i Fundacja Wisławy Szymborskiej ponownie łączą siły, przenosząc wiersze, rękopisy i graficzne interpretacje twórczości poetki na ubrania i akcesoria.

materiał partnera

Jubileuszowa kolekcja

Nowa kolekcja powstała z okazji 100. rocznicy urodzin polskiej noblistki, które obchodzone są w 2023 roku. – Współpraca Medicine i Fundacji Wisławy Szymborskiej ma na celu uhonorowanie artystki i docieranie z jej twórczością do szerszego grona niż tylko miłośnicy poezji. To nietypowe połączenie poezji i mody sprawia, że dzieła Szymborskiej zyskują zupełnie nowy wymiar i dosłownie wychodzą na ulice – mówi Karolina Tomczyk, dyrektorka marketingu Medicine.

mat. prasowy

Kolekcja nie tylko przybliża twórczość Szymborskiej, ale także edukuje poprzez ukazanie jej we współczesnym świetle. Jednocześnie daje możliwość nieustannej reinterpretacji dzieł noblistki. Na T-shirtach, bluzach, koszulach, sukienkach oraz akcesoriach, takich jak m.in. parasole czy butelki, można zatem znaleźć fragmenty wierszy i rękopisów oraz interpretacje twórczości poetki stworzone przez grafików Medicine. Dodatkowo kolekcję wzbogaca notes z 12 pełnymi wierszami Szymborskiej wybranymi przez Michała Rusinka, prezesa Fundacji Wisławy Szymborskiej.

Tym razem powstała piękna i pomysłowa kolekcja ubrań i akcesoriów, na których wykorzystane zostały wiersze – lub fragmenty wierszy – Wisławy Szymborskiej zinterpretowane graficznie lub typograficznie przez artystów. To nie są interpretacje ani dosłowne, ani szkolne. Słowa dawno napisanych wierszy ewokują obrazy bardzo współczesne i uniwersalne, które pokazują, jak współczesna i uniwersalna jest to poezja. Wciąż ma nam – tu i teraz – wiele do powiedzenia i daje nam mnóstwo miejsca na interpretację – komentuje Rusinek.

mat. partnera

Upamiętnienie wybitnej poetki

Swoją przedpremierę kolekcja miała 2 lipca w Krakowie, w czasie otwarcia parku im. Wisławy Szymborskiej. Z tej okazji, w jego okolicy, powstał mural poświęcony noblistce. Jest on efektem kooperacji marki odzieżowej Medicine z Fundacją Wisławy Szymborskiej oraz Projektem 101 Murali dla Krakowa. Jego tematem przewodnim stał się wiersz Nic dwa razy – jedno z najbardziej rozpoznawalnych dzieł noblistki. Porusza on ważny egzystencjalny temat: nic nie jest stałe, nic nie jest na zawsze, nic nie zdarzy się po raz drugi, jak nieodebrany telefon. A i książkę można przeczytać po raz pierwszy tylko raz.

Kolekcja jubileuszowa to połączenie dwóch światów – sztuki i mody – które wspaniale ze sobą współgrają i wzajemnie się wzbogacają. Wyjdź poza utarte schematy. Zaproś poezję do swojego życia na własnych zasadach!

mat. prasowy
Zdjęcie główne: mat. prasowy
Przeczytaj również: Polska modelka zachwyciła na tygodniu mody w Kopenhadze. W pokazie Saks Potts szła Julia Banaś
REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Newsletter

FASHION BIZNES