„Estetyka pośród hałasu”. Tak Vitkaca opisuje polski raper i kompozytor Miuosh

Miuosh stał się głównym bohaterem nowatorskiego projektu, który wychodzi poza ramy sesji modowej. VITKAC x MIUOSH to projekt łączący sztukę i modę. Muzykę i obraz. To projekt SZTUKA.

VITKAC x MIUOSH

Prace nad projektem trwały od końca maja. Jego twórcom zależało na tym, by każdy kadr był dokładnie przemyślany, niósł za sobą wielowymiarowe przesłanie i trafnie wyrażał duszę artystyczną i charakter Miuosha. To właśnie dlatego sesja zdjęciowa została osadzona w klimacie nawiązującym do śląskich korzeni artysty, jego domu i rodziny.

Na co dzień Miuosh najchętniej sięga po projekty Balenciagi, Vetements i Gucci. Ma świetny styl i gust, ale zazwyczaj trzyma się bezpiecznych rozwiązań. Z pomocą naszych stylistów ekipie Vitkaca udało się wyciągnąć Miuosha z jednej modowej szufladki i pokazać go w wielu różnych odsłonach. Jak sam przyznaje — w każdej z nich czuł się świetnie. Różne modowe odsłony Miuosha fantastycznie nawiązują do jego transformacji muzycznej. Swój stosunek do mody artysta określa jako „lekko arogancki”. Nie jest przywiązany do żadnej rzeczy, a największą radość w życiu daje mu rodzina.

Równie ważną rolę w projekcie odgrywa scenografia, która stała się równoprawnym środkiem komunikacji z odbiorcą. Przy produkcji sesji skorzystano z pomocy scenografa, który specjalnie na potrzebę projektu zbudował okno, za którym stało prawdziwe drzewo. Ten kadr symbolizuje dom i rodzinę. Pierwsza scena filmu rozgrywa się na różowo-pomarańczowym tle symbolizującym Śląsk, który Miuoshowi kojarzy się z kolorem nieba o zmierzchu. Elementem scenografii jest także ogromna podwieszana chmura. To symbol ciszy i spokoju, które dla Miuosha są kluczowe podczas tworzenia muzyki.

Przeczytaj również: Przyszłość luksusu – opowiada Anna Wrońska, dyrektor ds. PR warszawskiego Vitkaca

Wyjątkowe połączenie muzyki i mody

Stare pianino zniszczone przez Miuosha kilofem podczas sesji to wyraz stosunku, jaki artysta ma do komponowania ścieżek muzycznych. Na własnych zasadach i po swojemu. Gdy je tworzy, zapomina o całym świecie. Kilof użyty przez Miuosha przyjechał do Vitkaca ze śląskiej kopalni i został przemalowany na neonowy kolor. Jaskrawa, żółta barwa symbolizuje nowoczesność i nowatorskość w muzyce Miuosha. To połączenie bliskiej sercu artysty tradycyjnej śląskości ze współczesnym światem Miuosha.

Miuosh jest wielkim fanem szeroko pojętej sztuki, począwszy od street artu reprezentowanego przez Jeana Michel!a Basquiat!a, poprzez poezję Bukowskiego, aż po organiczną architekturę Wrighta. Szczególne miejsce w jego sercu zajmuje również autor Mężczyzny w meloniku, René Magritte, surrealistyczny malarz, Joan Miró, a także Salvador Dali i Helmut Newton.

Aby trafnie zobrazować zainteresowanie Miuosha sztuką, do udziału w sesji zaproszono młodego artystę Roberta Kutę, który na ścianie znajdującej się za plecami Miuosha stworzył swoje dzieło.

Dopełnieniem współpracy Vitkac x Miuosh jest zaprezentowana w filmie muzyka, którą raper stworzył na potrzeby projektu.

Wszystkie stylizacje Miuosha pochodzą z najnowszych kolekcji dostępnych w DH VITKAC oraz na vitkac.com.

Przeczytaj również: 5 minut z… Jackobem Buczyńskim. “Założyłem markę po to, by pokazać nowe oblicze mody”

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Newsletter

FASHION BIZNES