noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
Znany na całym świecie producent odzieży ogłosił szereg zmian kadrowych. Kto został nowym prezesem i dyrektora operacyjnego?

Zmiany kadrowe w Asics. Nadszedł czas nowych dyrektorów?

REKLAMA
noSlotData

Znany na całym świecie producent odzieży sportowej ogłosił szereg zmian na szczeblach kierowniczych. Dotknęły one miedzy innymi stanowiska prezesa i dyrektora operacyjnego.

Przeczytaj również: Fenomen marki ASICS – czy to tylko Onitsuka Tiger?

Nowy dyrektor operacyjny marki Asics

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez japońską markę, Mitsuyuki Tominagi został mianowany prezesem oraz dyrektorem operacyjnym (COO). Nowe obowiązki zacznie on pełnić wraz z pierwszym dniem 2024 roku. Wybór marki z pewnością był dokładnie przeanalizowany. Tominagi posiada bogate doświadczenie. W swojej karierze zawodowej pełnił funkcję dyrektora ds. strategii korporacyjnej IBM oraz wiceprezesa i dyrektora generalnego IBM Japan. Pełnił także stanowisko wiceprezesa oraz szefa usług SAP w IBM Japan. W trakcie wieloletniej kariery związany był również z Works Applications America.

Jako następca prezesa Hiroty dołożę wszelkich starań, aby zapewnić szerszemu gronu klientów owoce wieloletniego, pełnego pasji zaangażowania Asics w rozwój i tworzenie produktów. Aby to osiągnąć, zamierzam doprowadzić do transformacji, w ramach której strategia cyfrowa zostanie umieszczona w centrum naszego zarządzania i głęboko włączona do naszej globalnej działalności, umożliwiając tym samym Asics osiągnięcie dalszego wzrostu rentowności – zapowiedział Tominaga.

Przeczytaj również: Zmiany w międzynarodowym zespole zarządzającym L’Oréal

Pozostałe zmiany kadrowe w Asics

Zmiany na stanowiskach kierowniczych, o których poinformował Asics obejmują także osobę Motoi Oyamy. Obecnie pełniąca funkcję prezeski i dyrektorki, Oyama zostanie starszą doradczynią. W tym przypadku powodem przetasowania jest jej planowane na 22 marca 2024 roku przejściem na emeryturę.

Inną kluczową zmianą w kadrach zarządzających jest przejęcie przez Yasuhito Hirotę obowiązków prezesa i dyrektora reprezentatywnego. – Te nominacje mają na celu ustanowienie nowego zespołu zarządzającego, który może dalej rozwijać Asics w obliczu drastycznych zmian w środowisku biznesowym. Tak, by marka mogła osiągnąć swój cel, jakim jest zapewnienie świata o swojej obecności. Świata, w którym każdy z nas może uprawiać ćwiczenia i sport przez całe życie. Pozostając zdrowym zarówno psychicznie, jak i fizycznie – podsumował Hirota.

Przeczytaj również: Praca w modzie czeka na ciebie. Sprawdź aktualne oferty

Zdjęcie główne: Unsplash

REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Newsletter

FASHION BIZNES