Wybieramy zegarki męskie na każdą okazję

Czasomierz jest nieodłącznym i ponadczasowym elementem garderoby męskiej, a jego odpowiedni dobór świadczy nie tylko o znajomości mody męskiej, ale także o samym charakterze danej osoby. Obecnie projektanci ekskluzywnych marek wciąż wypuszczają nowe serie, które codziennie odmieniają klasyczne postrzeganie zegarków męskich. Często dochodzi do sytuacji, w której nie wiemy, czy możemy zabrać naszego smartwatcha na wystawną kolację, a klasyczny i ekstrawagancki zegarek Guess nada się również w czasie casualowych wypraw.  Zegarki męskie to nie tylko przyrząd do odmierzania czasu, bo przede wszystkim jest to wizytówka mężczyzny dbającego o swój wizerunek.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze zegarka?

Kiedy decydujemy się już na zakup zegarka, niezależnie od tego, czy jest to nasz pierwszy dojrzały element podkreślający męską stylizację, czy kolejny dodatek do licznej już kolekcji, musimy zwrócić uwagę przede wszystkim na cel jego przeznaczenia. Oczywiście bardzo ważną kwestią jest sama budowa czasomierza, czyli materiał użyty do wykonania na zewnątrz, jak i rodzaj zastosowanego mechanizmu.

Kolejną istotną kwestią jest posiadany budżet, gdyż męskie zegarki możemy kupić zarówno za 400-600 zł, jak i nawet ponad 1000 zł. Jeśli zależy nam jednak na trwałym i pięknym chronografie, tachymetrze lub innej funkcji, powinniśmy zostawić tę kwestię na koniec, gdyż dobrze dobrany czasomierz będzie nam służył przez wiele lat. Często spotykaną tendencją, jest próba zakupu zegarka do wszystkiego, co niestety nie jest do końca możliwe. Nie ma oczywiście przeszkód, by ubranym w marynarkę wyjść na wystawne przyjęcie z smartwatchem, jednak to już w jakimś stopniu determinuję odbiór naszej stylizacji jako mocno casualowej.

Inną sprawą jest sam jego dobór nie tylko pod rzadkie okazje, ale przede wszystkim pod ewentualności naszego dnia codziennego. Jeśli na uroczystości udajemy się raz do roku bądź rzadziej, możemy zdecydować się na doskonały zegarek casualowy lub w stylu fashion W przypadku wymaganego w wykonywanej przez nas pracy dress code’u warto również zastanowić się nad najczęściej wybieranym strojem, pod który będzie nam dużo łatwiej przybrać pasujący czasomierz, niż w sytuacji odwrotnej.

Rozpoczynamy na sportowo

Zestawienie zegarków męskich rozpoczynamy na luzie, to znaczy od modnych, sportowych zegarków Luminox. Zdecydowaliśmy się na wybór tej marki ze względu na niesamowitą wytrzymałość samych czasomierzy, przy wyjątkowym i dynamicznym designie poszczególnych modeli. Amerykańska firma proces produkcyjny przeprowadza bardzo dokładnie, uwzględniając nie tylko walory estetyczne, ale także sprawdzając zegarki męskie pod kątem ich trwałości na uszkodzenia mechaniczne oraz odporności na warunki atmosferyczne.

Nie bez powodu do dziś mówi się o niezniszczalnych liniach od Luminox. A w grę wchodzi tutaj nie tylko kwestia wytrzymałości użytego materiału, ale również jedyny na świecie system podświetlania, który nie wymaga zasilania elektrycznego. W zasadzie to decydując się na kupno czasomierza od amerykańskiego giganta, w ogóle nie musimy się przejmować abstrakcyjną w tym wypadku kwestią ładowania. Sekret przedsiębiorstwa na zawsze pozostanie niewyjaśniony, co nie zmienia faktu, że użytkownicy mogą cieszyć się zegarkami męskimi Luminox nawet przez wiele dekad. 

mat. partnera

Fashion codziennego użytku

Przechodzimy teraz do szyku i elegancji, czyli zegarków męskich marki Tommy Hilfiger i Guess. Postanowiliśmy umieścić czasomierze obu firm obok siebie, gdyż zarówno klasyczna stylistyka oferowana przez jednego z najbardziej rozpoznawalnych amerykańskich projektantów mody, jak również przepych i szyk zegarków męskich Guess to odpowiedni wybór na szykowne okazje, jak również podkreślenie elegancji dnia codziennego.

Zegarki męskie Tommy Hilfiger to obudowany w design nie do podrobienia, szwajcarski mechanizm, swoją stylistykę oddający hołd pierwszym eleganckim czasomierzom naręcznym. Wybierać możemy między srebrnymi paskami i kopertami, jak również pozłacanymi lub w całości wykorzystujące cechy tego materiału. Nie zabraknie wśród wielu serii również modeli ze skórzanym paskiem, którym możemy podkreślić czarną stylistykę, lub wprowadzić nieco wzorcowego brązu. Warto wspomnieć również o niesamowitej precyzji chodu, która została osiągnięta dzięki zastosowaniu mechanizmu kwarcowego najwyższej próby.

mat. partnera

Firma Guess kojarzona jest przede wszystkim z przepychem i ekstrawagancją w podejściu do świata mody. Podobnie wygląda sytuacja męskich zegarków oferowanych przez amerykańskie przedsiębiorstwo, gdyż stylowa oprawa znaczy w tym przypadku nawiązanie do kultury diamentowej i innych kamieni szlachetnych, umieszczonych niemal we wszystkich strategicznych punktach, co jeszcze mocniej podkreśla barwy złota i srebra. W ofercie marki Guess znajdziemy tutaj również skórzane modele, które bez wątpienia wpadną w gusta osobom, które poszukują niecodziennych rozwiązań.

mat. partnera

Smartwatch – twój codzienny asystent

Należy wspomnieć także o smartwatchach, czyli najnowszym rozwiązaniu technologicznym w dziedzinie naręcznych zegarków dla mężczyzn. W zestawieniu odnosić się będziemy do absolutnego fenomenu ostatnich lat, czyli inteligentnych zegarków Emporio Armani. Posiadają one wszystkie znane nam funkcję smartwatcha, czyli możliwość połączenia z innymi urządzeniami, ustalenia lokalizacji, czy mierzenia ruchu. Włoski producent postanowił pójść jednak o krok naprzód, wprowadzając serię, które nie tylko są wyjątkowo urozmaicone pod względem dostępnych w zegarku męskim opcji, ale także sama stylistyka oddaje ducha sportu, przy zachowaniu należytej klasy i elegancji znanej tylko firmie Armani

Inteligentne zegarki męskie Suunto to znane i cenione na całym świecie czasomierze fińskiej produkcji, które od wielu lat piastują czołowe miejsca w zestawieniu największych firm. Seria Suunto 7 to nowe rozwiązanie, które wprowadziło na rynek smartwatcha posiadającego nawet 70 całkowicie różnych od siebie trybów sportowych, w tym czujnik tętna wraz z namierzaniem i wykryciem niebezpieczeństwa. Sam design nawiązuje do północnoeuropejskiego minimalizmu, przy wyjątkowej jakości wyświetlaczu, którym pochwalić się mogą jedynie najlepsze ekrany na świecie.

mat. partnera

Który zegarek męski pasuje do ciebie najbardziej?

Zegarki męskie to nie tylko użyteczny dodatek do garderoby, ale także znak rozpoznawczy modnego i eleganckiego faceta. Wybierając odpowiedni model i firmę nie tylko wpisujemy się w określony trend. ale sami tworzymy nowy, gdyż czasomierz dobrany do naszej wyjątkowej stylizacji podkreśli indywidualny charakter i potrzeby każdego mężczyzny. Pierwszy zegarek jest przy tym rzeczą świętą, gdyż nie tylko ukazuje dbałość o szczegóły, ale także tworzy przywiązanie do marki i jej konkretnej serii. Czasomierz ten na zawsze pozostanie naszym, na którym będziemy się wzorować przy wyborze kolejnych modeli. Warto więc poświęcić dłuższą chwilę i dać sobie czas, kiedy w grę wchodzi męska indywidualność i arcymistrzostwo.

Materiał przygotowany we współpracy z partnerem

>>> Przeczytaj również: Ekologiczna misja polskiej marki Drivemebikini i jej pierwsza kolekcja ubrań sportowych

Tagi

Newsletter

FASHION BIZNES