noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Właściwości jakie mają wódki ziemniaczane – sprawdź co warto wiedzieć

REKLAMA
noSlotData

Wódki ziemniaczane nie są tak popularne jak wódki produkowane na bazie różnego rodzaju zbóż. Przedstawiają jednak warte uwagi właściwości — są bardziej słodkie oraz kremowe w smaku, co przekłada się na ich wysoką pijalność. To wręcz idealna propozycja na wszelkie wydarzenia, gdzie spotykamy się w nieco większym gronie. Co powinieneś wiedzieć o tym alkoholu?

Materiał sponsorowany

Wódka jednorodna ziemniaczana

Co kryje się za oryginalnym i niepowtarzalnym smakiem tego wciąż nie tak bardzo popularnego trunku? Pierwszym krokiem jest bardzo dokładne oczyszczenie składników potrzebnych do jego wytworzenia; trzeba użyć ziemniaków, które mają wysoką zawartość skrobi. Następnie, surowce paruje się i rozkłada do cukrów prostych w procesie zwanym zacieraniem, który prowadzi do upłynnienia się skrobi.

Kolejnym etapem produkcji tej wódki jest fermentacja z użyciem drożdży, a następnie producent przechodzi do destylacji i rektyfikacji. Na samym końcu dodawana jest woda i w takiej postaci alkohol trafia do butelek. Oprócz doboru wysokiej jakości składników ważne jest także przestrzeganie wszystkich zasad wytwarzania, które określają specjalne dokumenty.

Wódki z ziemniaków

Jak rozpoznać wysokiej klasy wódkę ziemniaczaną, czym się musi wyróżniać? Kluczowym elementem będą tutaj wysokiej jakości składniki, a zwłaszcza nasza baza, czyli ziemniaki. Do produkcji tych wódek wybierane są konkretne rodzaje ziemniaków bogatych w skrobię. Dzięki wysokiej zawartości, mamy tu do czynienia z wyraźnie słodszym i bardziej kremowym profilem smakowym, co wpływa w dużej mierze na wysoką pijalność napoju.

Jeśli alkohol stosunkowo łatwo się pije, to jest to gwarancja udanego wyboru na wszelkie większe imprezy. Duże grono gości to wiele różnych preferencji, do których tego rodzaju wódka ma większe szanse się dopasować niż na przykład wódki ze zbóż. Te propozycje świetnie nadadzą się także do różnego rodzaju drinków alkoholowych. Potrzebna jest w nich neutralna baza: wódka z ziemniaków jest więc wręcz doskonałym wyborem.

Polskie wódki ziemniaczane

Wódki ziemniaczane zyskują coraz większą popularność, a na ich produkcję decyduje się coraz większa liczba krajów; na ich tle wyróżniają się jednak propozycje z Polski. Polskie uprawy są bogate w ziemniaki o wysokiej zawartości skrobi, które są wręcz podstawą dla udanej produkcji wódek na ich bazie. Topowej klasy składniki gwarantują pożądany przez wielu kremowy, słodki profil smakowy.

Obecnie wódkę ziemniaczaną możemy dostać w większości supermarketów. Przy rozglądaniu się po półkach bądź sklepach internetowych, warto jednak zwrócić uwagę na napoje pochodzące z regionu wielkopolskiego, czyli regionu słynącego z upraw wysokiej jakości ziemniaków. Wszystkie niezbędne dane, które pomogą ci w wyborze idealnego trunku, znajdziesz w kopalni wiedzy o polskich wódkach ziemniaczanych – Krest.pl.

Wódka ziemniaczana

Czy wódka na bazie ziemniaków to dobra propozycja dla Ciebie? To wręcz doskonały pomysł dla tych, którzy rzadko piją alkohol i raczej wybierają wersje o mniej intensywnym smaku. Wódka ziemniaczana oferuje dosyć neutralny profil smakowy, dlatego jest idealnym wyborem jeśli chodzi o drinki. To także strzał w dziesiątkę na wszelkich imprezach okolicznościowych z dużą liczbą gości.

Co jeszcze możemy zyskać, decydując się na spróbowanie tego napoju? Na pewno możemy przekonać się, że nieprawdą jest stwierdzenie, że wszystkie wódki smakują tak samo. Kremowy, gładki i słodki smak bez dwóch zdań będzie świetną odmianą od ostrzejszych w wydźwięku wódek na bazie zbóż.

Zdjęcie główne: materiały partnera

REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
Tagi
REKLAMA
noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Newsletter

FASHION BIZNES