WGSN prezentuje kolory na jesień-zimę 2023/24!

Globalna platforma zajmująca się prognozowaniem trendów zaprezentowała dominujące kolory na sezon jesienno-zimowy 2023/24! Według WGSN, 5 kolorów odzwierciedla siły motywacyjne oraz wszelakie podróże pomagające wyznaczyć nowe kierunki na przyszłość. Kolory opracowane przez Coloro mają rozbudzać wyobraźnię społeczeństwa, wkraczając w nową erę po pandemii COVID-19. Jak dokładnie prezentują się kolory? Sprawdźcie!

Nasze kluczowe kolory oddają ewoluujące zachowania konsumentów i są wrażliwe na ich zmieniające się stany emocjonalne a także zmieniający się styl życia” – powiedziała Jenny Clark, szefowa działu kolorów WGSN.

Wierzymy, że powróci pewność siebie, a żywe przede wszystkim energetyzujące kolory będą rezonować, łącząc się z podróżami i odkryciami, ponownie rozpalając wyobraźnię. W przeciwieństwie do tego, uzdrawiające i uspokajające tony spodobają się ludziom, którzy chcą uspokoić i przywrócić równowagę ciała i umysłu”. – dodała.

Zaprezentowane kolory zostały ukazane w formie z pewnością wyjątkowych wizualizacji, a każdy z nich posiada unikatową nazwę:

Astro Dust

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez WGSN (@wgsn)

Galactic Cobalt

Apricot Crush

Sage Leaf

Digital Lavender

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez WGSN (@wgsn)

Dzięki holistycznemu spojrzeniu na dobrostan, projektowanie pod kątem emocji będzie kluczowe, ponieważ konsumenci będą musieli czuć się wspierani podczas budowania swojej wizji przyszłości” – powiedziała Joanne Thomas, kierownik ds. treści w Coloro

Chęć konsumentów do życia z zamiarem wzrostu; dokonywanie właściwych wyborów dla siebie, planety jak również innych gatunków” – dodała

Jak faktycznie kolory te przyjmą się w sezonie jesienno-zimowym? Na to będziemy musieli jeszcze poczekać, jednakże paleta wywiera wielkie wrażenie na przyszłych konsumentów. Wykorzystanie wyróżnionych kolorów powinno pozytywnie odbić się na sektorze mody. Można liczyć na równie pozytywny wpływ na odczucia społeczeństwa, z pewnością odpowiadającym założeniom prognostyków.

>>>Czytaj także: Najlepsi pracodawcy mody według Forbes – kto znalazł się na szczycie?

Newsletter

FASHION BIZNES