Chanel Cruise 2021/22 na wybiegu w Dubaju

Pokaz najnowszej kolekcji CHANEL Cruise 2021/22 odbył się 2 listopada w Dubaju. Inspiracją do stworzenia kolekcji stały się „Przygody Ofreusza” Jeana Cocteau.

To już drugi pokaz w historii Chanel, który został zorganizowany w Dubaju. Tym razem kolekcję Cruise 2021/22 zaprezentowano w dzielnicy Dubai Creek Harbor. Wydarzenie stanowiło nawiązanie do pokazu CHANEL Cruise, który odbył się w maju br. w zrewitalizowanych wnętrzach kamieniołomów Carrières de Lumières w Les Baux-de-Provence na południu Francji.

Oprócz klasyków charakterystycznych dla Chanel, na wybiegu zaprezentowano również sylwetki, które przywoływały prostotę i poezję „Testamentu Orfeusza”, nakręconego w 1959 roku Carrières de Lumières przez zaprzyjaźnionego z Gabrielle Chanel poety, rysownika, dramaturga i filmowca – Jeana Cocteau. Wyjątkowy klimat tego filmu zainspirował Virginie Viard do stworzenia wyrazistej kolekcji, o dwutonowej kolorystyce, grającej monochromatycznych kontrastach, z nawiązaniem do rocka i punka rodem z lat 60. 

Gośćmi pokazu byli ambasadorzy marki: m.in. Penélope Cruz, Caroline de Maigret i Soo Joo Park, Sofia Boutella czy Keean Johnson. Gościem pokazu był również piosenkarz John Legend, który miał również swój artystyczny występ na after party po pokazie. 

Kolekcja CHANEL Cruise 2021/22 będzie dostępna w sprzedaży od 9 listopada.

Tagi

Chanel

Newsletter

FASHION BIZNES