noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
Grupa osób korzystająca z przestrzeni do co-workingu. Kadr skierowany na stół, na którym leżą laptopy, kalendarze, długopisy

Spadła liczba bezrobotnych Polaków. GUS informuje o najnowszych danych

REKLAMA
REKLAMA
noSlotData

– Liczba bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy wyniosła 822,2 tys. wobec 845,3 tys. osób miesiąc wcześniej – poinformował w środę Główny Urząd Statystyczny.

Przeczytaj również: Czy 2 maja 2024 roku jest dniem wolnym od pracy?

Stopa bezrobocia w Polsce – marzec 2024

Opublikowana przez Główny Urząd Statystyczna liczba osób zarejestrowanych w urzędach pracy w marcu miała bezpośrednie przełożenie na spadek miesiąc do miesiąca stopy bezrobocia. W lutym jej poziom wyniósł 5,4 proc., w marcu zmalał do 5,3 proc. Dane nie zaskoczyły ekspertów. Konsensus opracowany przez PAP Biznes wskazywał, że w marcu stopa bezrobocia wyniesie 5,3 proc. Resort rodziny, pracy i polityki społecznej również szacował poziom zgodny z odczytem.

GUS

Przeczytaj również: Najpopularniejsi dostawcy usług płatniczych w ecommerce w Polsce 2024

Regionalny rozkład poziomu bezrobocia – koniec marca 2024

Regionem, w którym kolejny raz odnotowano najwyższy poziom rejestrowanego bezrobocia jest Podkarpacie. Alarmująca jest również sytuacja na rynku pracy w woj. warmińsko-mazurskim. Trochę lepiej, choć wciąż powyżej średniej krajowej, sytuacja przedstawia się w woj. świętokrzyskim, lubelskim, kujawsko-pomorskim, podlaskim, zachodnio-pomorskim, opolskim oraz łódzkim. Najniższy poziom bezrobocia odnotowano w woj. wielkopolskim i śląskim.

GUS

Zdjęcie główne: Unsplash

REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Newsletter

FASHION BIZNES