Victoria’s Secret zamyka kilkaset sklepów. Odchodzi prezes spółki.

459

Victoria’s Secret, potentat bieliźniany podejmuje drastyczne decyzje o zamknięciu 250 butików w USA i w Kanadzie w najbliższych miesiącach. To już kolejna zła wiadomość po tym jak inwestor wycofał się z transakcji kupna firmy.

Victoria’s Secret ma kłopoty finansowe i kadrowe od dawna. Od kilku sezonów spółka odnotowuje straty, asortyment przestał być adekwatny do potrzeb klienta a zarząd ma zarzuty molestowania seksualnego pracowników. Firma, która niegdyś stanowiła symbol kobiecości, dziś nie wie, który zacząć rozwiązywać jako pierwszy.

Około 25% sklepów będzie zamknięta

Dystrybucja VS w USA jest mocno osadzona w galeriach handlowych, a te od lat świecą pustkami. Pandemia tylko przyśpiesza decyzje o przeanalizowaniu umów najmu i obecności stacjonarnej w niektórych regionach. Co prawda spółka nie zdradza jeszcze szczegółów gdzie zamierza pozostawić swoje salony otwarte, a które opuścić na dobre. Wiadomo jednak, że z dniem 2 maja, 2020 roku VS miała 1033 salony w USA więc około 25% z nich zamknie swoje drzwi. Informację przekazał Stuart Burgdoerfer, dyrektor finansowy L Brands, właściciela VS. W pierwszym kwartale tego roku, sprzedaż netto spadła o niespełna 1 miliard dolarów w porównaniu z analogicznym okresie ubiegłego roku.

Odchodzi prezes Lex Wexner

Co więcej, według „New York Post” donosi o rezygnacji prezesa L Brands Lex Wexnera. Jak się dowiadujemy u źrodła, prezes przestał pełnić obowiązki służbowe już w lutym tego roku. 82-latek już dawno miał się pożegnać z firmą przez aferę krycia brudnych afer seksualnych Jeffreya Epstein- dyrektora finansowego spółki.

Tworzona przez mężczyzna dla mężczyzn?

Victoria’s Secret na własne życzenie pogrąża się. Niegdyś piękne i kultowe pokazy z czasem stały się symbolem seksizmu. Spółka, zarządzana przez mężczyzn, konsekwentnie realizuje swoje cele nie bacząc na zmieniające się potrzeby kobiet. Ma się wręcz wrażenie, obserwując plakaty i banery firmy, że komunikacja jest stworzona dla mężczyzn, przez mężczyzn. Z zakupu spółki zrezygnował nawet inwestor. Sycamore Partners na początku maja odszedł od stołu. Czy Victoria’s Secret będzie umiała zorganizować się na nowo? Może warto zatrudnić prezesa kobietę, która najlepiej rozumie potrzeby innych kobiet.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Influencerka płaci karę pienieżną za reklamowanie fałszywego produktu