noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
Nowy VAT dla branży beauty. Donald Tusk zapowiedział zmiany

Co z niższym VATem dla branży beauty? Donald Tusk zapowiedział zmiany

REKLAMA
REKLAMA
noSlotData

Premier Donald Tusk zapowiedział obniżkę stawki VAT dla branży beauty. Zmiana wejdzie w życie od 1 kwietnia 2024. Ile będzie wynosić nowa kwota?

Przeczytaj również: Znana sieć odzieżowa zmienia strategię sprzedaży. Jej produkty znikną z platform internetowych

Szef rządu zapowiedział obniżkę VAT-u. Chodzi o podatek dla branży beauty, który obejmuje salony kosmetyczne, salony piękności i inne usługi. Obniżka VATu była jedną z wyborczych obietnic Koalicji Obywatelskiej. 

Obecnie VAT dla branży beauty wynosi 23 procent. Premier nie potwierdził oficjalnie, jaka będzie nowa stawka. Jeśli zostanie wyrównany do stawki dla branży fryzjerskiej, będzie wynosić 8 proc. To obniżka, jakiej branża domagała się od dawna. Zmiana wejdzie w życie od 1 kwietnia 2024.

W Polsce ta branża bardzo się rozwinęła. Ludzie mieli poczucie nieuzasadnionej krzywdy, bo byli obarczeni większym podatkiem niż bardzo podobna branża fryzjerska – skomentował Donald Tusk. – Branża beauty to 30 tys. firm, większość z nich to są bardzo małe firmy. 100 tys. ludzi znajduje w niej pracę – dodał. Jednocześnie wskaza, że większość osób zatrudnionych w branży to kobiety.  Wskazał też, że większość z tych osób to kobiety. Przedsiębiorczynie z tej branży uwrażliwiły mnie na ten problem – podkreślił. 

Przeczytaj również: Dlaczego polskie firmy nie są zainteresowane AI? [badanie]

REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Newsletter

FASHION BIZNES