noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
Trendy jesień-zima 2023/2024: wzory

Trendy jesień-zima 2023/2024: najmodniejsze wzory. Po te printy i nadruki sięgają w nowym sezonie największe domy mody i słynne luksusowe marki

REKLAMA
noSlotData

Jakie nadruki będą najważniejszymi printami sezonu? Oto wzory, po które w kolekcjach jesień-zima 2023/2024 sięgają projektanci: punkowa krata tartan, zimowa wersja kwiatów oraz wielki powrót monogramów.

Autor: Aleksandra Zawadzka

Trendy jesień-zima 2023/2024: modne wzory na nowy sezon. Tendencje prosto z wybiegów

Końcówka sierpnia w branży oznacza tylko jedno: nowy sezon już za chwilę. Będzie on pełen romantycznych sentymentów i nawiązań vintage, ale też bardzo praktycznych i uniwersalnych tendencji. Z drugiej strony trendom jesień-zima 2023/2024 nie zabraknie wyrafinowania i świeżości oraz… redefiniowania znanych rozwiązań. Widoczne jest to szczególnie w przypadku wzorów. 

Czytaj też: Trendy jesień-zima 2023/2024. Modne ubrania na nowy sezon

Wśród najważniejszych tendencji sezonu redaktorzy mody i styliści zawsze wyróżniają kluczowe printy. Nic dziwnego: zarówno dla klientów, jak i marek mogą być one bardzo ważnym komunikatem trendowym, który da się łatwo uwzględnić w kolekcjach czy osobistych garderobach. Przez wiele lat mówiło się o tym, że bardziej wzorzyste ubrania to znak rozpoznawczy cieplejszej części roku, a jesienią i zimą królują jednolite projekty o stonowanych barwach. To się jednak zmieniło i w ostatnich sezonach najbardziej kreatywne głowy branży coraz więcej uwagi poświęcają projektowaniu wzorów. 

Na jakie zdecydowali się tym razem? Przyjrzeliśmy się kluczowym pokazom jesień-zima 2023/2024 ze wszystkich czterech stolic mody (a także z Kopenhagi) i wybraliśmy najbardziej istotne nadruki sezonu. 

Modne wzory – jesień zima 2023/2024. Trendy: punkowa krata tartan

Zdobiła gniecione spódnice midi, kurtki typu bomber, marynarki z podkreślonymi ramionami, swetrowe golfy, a także dodatki takie jak rajstopy. Kratę typu tartan, ale w ujęciu punkowym, dało się zauważyć w kolekcjach jesień-zima 2023/2024 takich domów mody, jak Dior, Burberry, Saint Laurent, Thom Browne i – rzecz jasna – Andreas Kronthaler for Vivienne Westwood. 

Modne wzory – jesień-zima 2023/2024. Trendy: kwiaty zimowe

Kwiatowe printy zaproponowane przez Burberry, MSGM i TAAK idealnie oddają nową ideę w branży, zgodnie z którą zaciera się podział na to, co sezonowe. Jesienią i zimą mamy więc rozkwity, róże i inną zachwycającą florę rozmalowaną na bluzach, kurtkach, spodniach i jednolitych kompletach. 

Modne wzory – jesień-zima 2023/2024. Trendy: monogramy i logotypy

Po bardzo silnym trendzie zawsze przychodzi odwrót o 180 stopni i tak właśnie jest w przypadku nadruków. W ostatnich sezonach rekordy popularności było quiet luxury i old money, teraz więcej miejsca poświęca się new money i powrocie monogramów wplecionych w printy. Takie rozwiązania zaproponowano na wybiegach między innymi Giorgio Armani i Casablanca.

Zobacz też: Trendy jesień-zima 2023/2024. Modne marynarki do pracy prosto z wybiegów

Zdjęcie główne: Launchmetrics, pokaz Andreas Kronthaler for Vivienne Westwood jesień-zima 2023/2024

REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
Tagi
REKLAMA
noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Newsletter

FASHION BIZNES