noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Technologiczne rozwiązania w projektowaniu odzieży sportowej

REKLAMA
noSlotData

Innowacje technologiczne coraz częściej znajdują zastosowanie w modzie. Tym razem, chodzi o modę na udoskonalanie własnego ciała. Co więcej, nie jest to tendencja tylko wśród profesjonalnych sportowców, ale coraz większego grona entuzjastów zdrowego trybu życia.

Sportowy biustonosz MyZone ma wbudowany pulsometr, który może wysyłać dane przez Bluetooth do smartfona lub smartwatcha. Wykonany jest z szybko schnącej tkaniny, w trzech rozmiarach i dwóch wariantach kolorystycznych: czarnym i czerwonym. Można go kupić za £50. Pulsometr może być odłączony do ładowania po około siedmiu miesiącach użytkowania, podobnie jak do prania. Sportowy biustonosz MyZone świetnie sprawdzi się podczas fitnessu, pozwalając dostosować trening do indywidualnych wymagań organizmu i lepszej efektywności ćwiczeń.

źródło: pocket-lint.com
źródło: pocket-lint.com

Szorty do biegania Lumo są pokryte sensorami monitorującymi tempo, siłę odbicia, czas kontaktu stopy z podłożem, hamowanie, rotację miednicy i długość kroku. Nazwa Lumo pierwotnie byłą przypisana do smart gadżetów pomagających poprawić sylwetkę. Teraz to urządzenie monitorujące ciało zostało wszyte w sportowe szorty, dzięki zastosowaniu długo działającej baterii. System Lumo oferuje także informacje zwrotne o wszystkich pomiarach w czasie rzeczywistym. W trakcie biegania można więc modyfikować trening, odsłuchując w słuchawkach wskazówki od wirtualnego trenera. Szorty dostępne są w przedsprzedaży w cenie $99.

Odzież sportowa Athos przoduje pod względem zastosowanej do niej technologii. Obcisła bluzka i spodnie Athos wykonane są z materiału gęsto pokrytym czujnikami zdolnymi do pomiaru ciśnienia, tempa oddechu, a nawet aktywności mięśni. Dane z czujników odczytywane są przez niewielkie urządzenie, które następnie przekazuje je przez Bluetooth do smartfona. Gadżet ważący jedynie dwadzieścia gramów przymocowany do górnej części szortów nie sprawia dyskomfortu, a jego bateria starcza na dziesięć godzin użytkowania. Co więcej, gadżet nie tylko wysyła informacje, ale też posiada sześcioosiowy przyspieszeniomierz, który odczytuje ruch podczas treningu. Odzież Athos dedykowana jest głównie dla treningu siłowego.
Pierwotnie tego typu technologia była przeznaczona dla profesjonalnych sportowców, teraz każdy może ją kupić za $298.

źródło: pocket-lint.com
źródło: pocket-lint.com

Kształtowanie własnej sylwetki jeszcze nigdy nie było tak precyzyjne. Wbudowane w odzież sportową gadżety pozwalają monitorować wydajność organizmu i bardziej efektywnie zaplanować trening. Dyscyplina w modzie? Tak, ale świadomie wykorzystywana.

Autor: Paula Haładus

REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

REKLAMA
noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Newsletter

FASHION BIZNES