noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
Targi modowe 2024 - kalendarz

Targi Modowe 2024: co czeka nas w przyszłym roku?

REKLAMA
noSlotData

Targi mody to obowiązkowe punkty w kalendarzu projektantów, właścicieli modowych biznesów oraz kupców. Sprawdzamy harmonogram wydarzeń na najbliższe miesiące. 

Przeczytaj również: 10 faktów o fast fashion, które szokują

Targi mody pełnią rolę łącznika pomiędzy twórcami i producentami a właścicielami biznesów. To przestrzeń do transakcji handlowych, budowania sieci kontaktów czy nawiązywania partnerstw biznesowych. To również niepowtarzalna do odkrycia tendencji na kolejne sezony w modzie czy zapoznania się z nadchodzącymi innowacjami.

Początek roku 2024 jest równoznaczny z nadchodzącymi wydarzeniami w branży fashion. Najważniejsze targi mody to głównie cykliczne wydarzenia, zwiastujące nadejście sezonu wiosennego i letniego, dlatego najbliższych wydarzeń możemy spodziewać się już w styczniu 2024. Sprawdzamy harmonogram nadchodzących światowych targów mody.

Targi Modowe 2024: CIFF x Revolver

Gdzie: Kopenhaga
Kiedy: 31 stycznia – 2 luty 2024

CIFF (Copenhagen International Fashion Fair) to najdłużej działające targi w regionie Europy Północnej. W ciągu ostatniej dekady zyskały miano jednych z najważniejszych dla  międzynarodowej branży modowej. Wraz z rozwojem tego konceptu, CIFF zyskał reputację jednej z najbardziej dynamicznych i innowacyjnych platform sprzedaży w Europie. Wydarzenie odbywa się cyklicznie dwa razy do roku w kopenhaskim Bella Center.

Na początku bieżącego roku CIFF przejął swojego największego konkurenta, czyli kopenhaskie targi mody Revolver. Od tego momentu CIFF x Revolver to połączenie dwóch ukształtowanych na rynku marek, które oferują jeszcze szerszą ofertę dla odwiedzających. Nowy format targów ugościł w ubiegłym roku ponad 650 skandynawskie marek modowych, lifestylowych i kosmetycznych.  Po fuzji liczba odwiedzających potroiła się, osiągając łącznie ponad 17 000, co umocniło pozycję targów jako największego wydarzenia branżowego w Europie Północnej. Najbliższe targi CIFF x Revolver odbędą się w terminie od 31 stycznia do 2 lutego 2024. 

Targi Modowe 2024: Texworld

Gdzie: Paryż
Kiedy: 5 – 7 luty 2024

Odbywające się w Paryżu targi Texworld są jednym z najważniejszych międzynarodowych spotkań branży tekstylnej. Wydarzenie odbywa się regularnie od 1997 roku Jego miejscem jest Centrum Wystawowe Paris Le Bourget, które oferuje producentom, dostawcom i kupcom nieco ponad 40 000 m2 powierzchni możliwość spotkań i nawiązywania cennych kontaktów.

Texworld Paris to ponad 900 międzynarodowych producentów szerokiej gamy tekstyliów (między innymi bawełna, jedwab, wełna itp.), wykończeniami i akcesoriami. Marki, dostawcy i inni wystawcy z krajów takich jak między innym Chiny, Turcja czy Indie prezentują nowe produkty oraz organizują konferencje z ekspertami i wpływowymi osobami z branży. Odwiedzający mogą dowiedzieć się więcej o najlepszych praktykach, zrównoważonym pozyskiwaniu i włączaniu zaawansowanych technologicznie rozwiązań w niszy.

Targi Modowe 2024: Global Sources 2024

Gdzie: Hong Kong
Kiedy: 11 – 14 kwiecień 2024

Targi Global Sources odbywają się co roku w kwietniu i październiku i przyciągają ponad 200 000 odwiedzających, którzy chcą dokonywać zakupów i odkrywać nawiązywać biznesowe kontakty z dostawcami. Cykliczne wydarzenie rozpoczynają targi Global Sources Electronics skupiające się wokół elektroniki. Tydzień po nich rozpoczyna się wydarzenie skupione na kategoriach: lifestyle i moda. Global Sources Fashion to największe tego typu wydarzenie w Hong Kongu.  Odwiedzający mają możliwość spotkania najważniejszych producentów z Chin, Korei Południowej, Wietnamu czy Indii.

Targi Modowe 2024: MODA 

Gdzie: Birmingham
Kiedy 4 – 7 luty 2024 

Jedne z najdłużej działających targów mody w Wielkiej Brytanii. Moda to miejsce, w którym można odkryć najnowsze trendy i inspiracje. Moda prezentuje wiodące brytyjskie i międzynarodowe marki, nowych projektantów a także firmy początkujących na rynku skupiając się na czterech kluczowych kategoriach: odzież, obuwie, akcesoria modowe, biżuteria i zegarki. Wydarzenie odbywa się cyklicznie dwa razy w roku. Targi Moda to ponad 34 tysiące odwiedzanych oraz silna reprezentacja wystawców z 81 krajów. Wydarzenie odbywa się w Narodowym Centrum Wystawienniczym (NEC) w Birmingham. Ostatnimi laty wydarzenie urosło do rangi popularnego modowego eventu, stąd oprócz kupców i producentów, odwiedzają je również dziennikarze czy influencerzy

Targi Modowe 2024: Who’s Next?

Gdzie: Paryż
Kiedy: 20 – 22 styczeń 2024

Who’s Next to międzynarodowe targi mody odbywające się dwa razy w roku w Paryżu. Targi prezentują nadchodzące kolekcje każdego sezonu. Wydarzenie przedstawia zarówno niezależnych i nowych projektantów, jak i znane marki. Who’s Next jest skierowany do nabywców z całego świata. Regularnie od dwóch dekad wydarzenie gromadzi szerokie grono kupców, właścicieli marek i biznesów oraz badaczy mody. Nie brakuje również dziennikarzy, stylistów czy influencerów modowych, którzy spotykają się na tym wiodącym wydarzeniu, by odkrywać nowe trendy w modzie. 

Targi Modowe 2024: WWDMAGIC

Gdzie: Las Vegas
Kiedy: 13-15 luty 2024

Słynne  amerykańskie targi mody obywają się cyklicznie w Las Vegas.  WWD Magic to wydarzenie skierowane do projektantów i marek odzieżowych, które zarówno chcą wprowadzić swoje produkty na rynek, jak i poszerzyć dystrybucję.  MAGIC to również szereg wydarzeń towarzyszących i miejsce, w którym znawcy mody zdobywają wiedzę i inspirację. Odwiedzający mają szansę wziąć udział w panelach dyskusyjnych z ekspertami branży i liderami opinii, którzy prowadzą panele dyskusyjne na tematy związane z trendami czy strategią budowania biznesu.

Targi zostały zainaugurowane w 1933 roku przez Men’s Apparel Guild w Kalifornii. W 1989 roku koncept przeniósł się do Las Vegas, do dziś łącząc kupców i właścicieli biznesów w handlu detalicznym z projektantami i markami modowymi. Każda edycja WWDMAGIC gromadzi ponad 60 000 tysięcy osób z branży fashion

Targi Modowe2024: Pure London

Gdzie: Londyn
Kiedy: 11 – 13 luty 2024

Pure London to jedno z wiodących modowych wydarzeń odbywające się cyklicznie w sercu Wielkiej Brytanii. Londyńskie wydarzenie skupia wokół siebie światowych projektantów mody, marki, kupców mody, liderów opinii oraz ekspertów branży fashion. Twórcy Pure London zapewniają przestrzeń dla setek marek, które kształtują trendy i podejmują się działań w kierunku zrównoważonej mody. W ramach wydarzenia organizowane są liczne pokazy mody czy spotkania ze wschodzącymi projektantami. Pure London przyciąga za każdym razem ponad 10 000 gości. 

Targi Modowe 2024: Première Vision

Gdzie: Paryż
Kiedy: 6 – 8 luty 2024

Première Vision Paris to jedne z wiodących międzynarodowych targów tkanin, skóry i akcesoriów, które odbywają się dwa razy w roku w Paryżu. Targi przyciągają gości z całego świata, w tym projektantów, kupców i producentów tekstyliów. Première Vision Paris prezentuje najnowsze kolekcje tkanin i innowacje w branży. Na targach swoje produkty zaprezentuje ponad 2000 wystawców z ponad 30 krajów. Targi są także ważnym miejscem spotkań firm specjalizujących się w zrównoważonych tekstyliach. Organizatorzy kładą duży nacisk na zrównoważony rozwój i odpowiedzialność za środowisko, opracowując kompleksowy program zrównoważonego rozwoju, który zachęca wystawców i zwiedzających do promowania takich praktyk w przemyśle tekstylnym.

Zdjęcie główne: Unsplash

Przeczytaj również: Projektant w branży modowej. Jaka praca i zarobki 2023?

REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
Tagi
REKLAMA
noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Newsletter

FASHION BIZNES