Roller jadeitowy, a jego zastosowanie – jak zadbać o młodą i piękną cerę?

39
mat. partnera

Roller jadeitowy już od kilku sezonów święci triumfy jako naprawdę ciekawy, a co najważniejsze działający przyrząd do pielęgnacji skóry. Choć zazwyczaj kojarzony jest ze skórą twarzy, to z powodzeniem można go stosować na całym ciele. Okazjonalny masaż tym akcesorium przyniesie naprawdę pozytywne efekty zdrowotne oraz wizualne dla naszej skóry. Trzeba jednak pamiętać o jego poprawnym stosowaniu, aby uzyskać jak najlepsze efekty.

Jak przeprowadzić właściwie masaż rollerem jadeitowym?

Masaż wałeczkiem jadeitowym powinien być przeprowadzany regularnie, Najskuteczniej masaż zadziała, jeśli będziemy go wykonywać od 1lub 2 razy w tygodniu. Należy jednak pamiętać o przygotowaniu skóry do rozpoczęcia pielęgnacji, aby nasz roller jadeitowy osiągnąć najwyższą skuteczność.

Najpierw na twarz nakładamy olejek lub odżywiający skórę krem. Niestety sam masaż „na sucho” będzie dawał zauważalnie mniejsze efekty. Warto zacząć od masowania jednej strony twarzy, a dopiero potem drugiej. Wtedy mamy pewność, że nie ominęliśmy danej części skóry, a cały masaż stanie się po prostu mniej chaotyczny. 

Ruchy należy rozpocząć od czoła, następnie skroni, kierując wałek dół do obojczyków. Kluczowe jest, aby wałek był skierowany zawsze na zewnątrz i ku jego górnej części. Sam masaż nie powinien opierać się na naciskaniu wałka zbyt mocno, szczególnie w okolicach oczu, gdyż mogą powstać małe, jednak dostrzegalne siniaki. Wałkiem jadeitowym można wykonywać również masaż szyi i całego ciała, a sama metoda niewiele różni się od tej zastosowanej na twarzy. Więcej na ten temat dowiesz się z tego artykułu!

Wałek różowy czy zielony – poznaj różnice

Podstawowym błędem pojawiającym się przy wyborze pierwszego rollera jadeitowego jest mylenie go z wałkiem kwarcowym. Różowy kolor wskazuje na właśnie ten alternatywny dla jadeitu materiał, który również posiada wiele atrakcyjnych właściwości. Według specjalistów medycyny niekonwencjonalnej, a także ekspertów od pielęgnacji oba są godne polecenia, jednak warto znać ich przeznaczenie. Oba typy wałków znajdziesz w sklepie Rosental. Polecamy sprawdzenie pielęgnacyjnej oferty!

Atutem wałeczka kwarcowego jest lepsze utrzymywanie chłodu, co niekoniecznie kojarzy się jako pozytywna cecha. Pomaga to jednak skutecznie w niwelowaniu opuchlizny i spłyceniu zmarszczek. Roller jadeitowy natomiast  udrażnia i wzmocnia układ limfatyczny, oczyszcza organizm i walczy z niedoskonałościami skóry. Dlatego też należy zdecydować, na czym w danym momencie nam bardziej zależy i jakie potrzeby posiada nasza skóra. Obiektywnie bardziej uniwersalny jest wałek jadeitowy, ponieważ skuteczniej odmładza każdy typ skóry i ją oczyszcza.

Materiał przygotowany we współpracy z partnerem.

>>> Przeczytaj również: L’Occitane wprowadza Stację Refill – nowy sposób na redukcję odpadów i ochronę środowiska