noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

W Londynie otwarte zostanie muzeum poświęcone społeczności LGBT

REKLAMA
noSlotData

Podczas gdy reklama prezentująca dwóch mężczyzn wywarła negatywny wpływ na wyniki holenderskiej marki Suitsupply, media obiegła informacja o Queer Britain.

Queer Britain ma być muzeum poświęconym przedstawicielom społeczności LGBT. Otwarcie planowane jest na 2021 rok i ma być to największe muzeum poświęcone tej tematyce na świecie.

Na potrzeby ekspozycji, zespół zajmujący się Queer Britain planuje wycieczkę po kraju, aby odkryć i zestawić kolejne materiały i artefakty ze społeczności LGBT, a następnie umieścić je w murach muzeum.

Jest to niezbędne i od dawna oczekiwane miejsce – w rozmowie z “The Guardian” powiedział Joe Galliano, były redaktor Gay Times i lider kampanii Queer Britain. Artefakty i historie ludzi giną każdego dnia i musimy je uratować – dodał.

Galliano chce, aby muzeum spełniało także funkcję edukacyjną. Pragnie, by miejsce odwiedzane było zarówno przez osoby identyfikujące się od dawna ze społecznością LGBT oraz młode osoby, które dopiero odkrywają swoją seksualność, a z drugiej strony – rodziców, którzy dowiedzieli się niedawno o tożsamości swojego dziecka i starają się skonfrontować z nową sytuacją. Organizatorzy mają nadzieję, że miejsce to stanie się przestrzenią początku dialogu.

>>> Przeczytaj również: Dlaczego Anna Wintour i Donatella Versace odwiedziły papieską siedzibę

W noc premiery kampanii muzealnej, która odbyła się w pokoju Oscara Wilde’a w Hotel Café Royal, uczestniczyli między innymi: olimpijczyk Tom Daley, dziennikarz Owen Jones i muzyk Nakhane. Guy Pewsey napisał w “Evening Standard”, że Queer Britain ma szansę stać się czymś więcej, niż tylko “cegłami i zaprawą”. Upatruje w muzeum miejsca, które może stać się domem dla wszystkich osób, których głosy zostały kiedyś stłamszone lub uciszone. W murach muzeum mają one szansę wybrzmieć.

Projekt został również wsparty przez londyńskiego burmistrza Sadiqa Khana, który w oświadczeniu przyznał: Nie mogę się doczekać otwarcia nowego muzeum i roli, jaką będzie ono odgrywało w historii LGBTQ.

REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Newsletter

FASHION BIZNES