noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Dlaczego Anna Wintour i Donatella Versace odwiedziły papieską siedzibę

REKLAMA
noSlotData

Palazzo Colonna to zespół architektoniczny z bogatą historią, który znajduje się w Rzymie. W 1341 roku w przepięknej rezydencji przebywał podobno poeta Francesco Petrarca, natomiast w XV wieku właścicielem obiektu został Oddone Colonna, który został papieżem i przyjął imię Marcin V.  

Palazzo Colonna znany jest również z galerii, w której znajdują się wartościowe dzieła sztuki. Mury obiektu kryją takie skarby jak prace Lorenzo Monaco, Domenico Ghirlandaio, Jacopo Palma, Francesco Salviati czy Agnolo Bronzino.

Po tygodniu mody w Mediolanie pałac ten stał się pielgrzymką ważnych osobistości z branży mody. Obiekt odwiedzili między innymi Anna Wintour, Donatella Versace czy Pierpaolo Piccioli, a wszystko to za sprawą tegorocznej wystawy Metropolitan Museum of Art, która nosić będzie tytuł Heavenly Bodies: Fashion and the Catholic Imagination

Także Minister Kultury Watykanu – kardynał Gianfranco Ravasi dołączył do osobistości branży mody podczas konferencji prasowej, podczas której omawiano związek mody z praktykami religijnymi i tradycjami katolicyzmu.

Niektórzy mogą uważać modę za niestosowne medium, za pomocą którego można angażować się w pomysły dotyczące sacrum lub boskości – skomentował kurator wystawy Andrew Bolton. Jednak ubranie jest podstawą każdej dyskusji na temat religii, potwierdza religijne przynależności, a co więcej, utrzymuje różnice religijne – dodał.

>>> Przeczytaj również: Moda i technologia na MET Gala 2016 w Nowym Jorku

Na wystawie pojawią się prawdziwe rarytasy dla miłośników mody, ale także sztuki i historii. Oglądający będą mieli okazję podziwiać obiekty, które nigdy wcześniej nie opuściły Watykanu. Na wystawie pojawi się około 40 watykańskich strojów i akcesoriów, które na przestrzeni wieków uzupełniały kolekcję  podczas sprawowania funkcji papieskich kolejnych piętnastu zastępców. Bolton odwiedził Watykan co najmniej dziesięć razy, by obejrzeć ekspozycje. Chciał mieć pewność, że dzieła zostaną należycie zabezpieczone. Przedmioty takie jak biała jedwabna, haftowana złotą nicią peleryna papieża Benedykta XV, czy spiczasty kapelusz biskupa papieża Leona XIII, zostaną pokazane obok projektów Coco Chanel, Johna Galliano, Cristobala Balenciagi i Donatelli Versace, która z kolei jest sponsorem wystawy.

Temat wystawy jest szeroko komentowany i uważany za najbardziej kontrowersyjny z dotychczasowych wyborów Metropolitan Museum of Art. Wiele osób zastanawia się, jak wypadnie ta kompilacja świętych artefaktów wobec ubiorów zaprojektowanych przez projektantów. Wszyscy ciekawi są również, jak gwiazdy potraktują to hasło i przyjdą ubrane na MET Galę. Odpowiedź poznamy dopiero w maju, ale informacje już rozpaliły wyobraźnię wielu osób.

REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Newsletter

FASHION BIZNES