Przedłużanie rzęs – dlaczego warto?

85

Przedłużanie rzęs to łatwo dostępny zabieg upiększający, który w ostatnich latach stał się bardzo popularny, stąd też pojawia się wiele pytań i wątpliwości dotyczących aplikacji. Przedłużenie rzęs może ułatwić codzienne funkcjonowanie poprzez zaoszczędzony czas. Wielość metod i materiałów może wprawiać w zachwyt, ale też konsternację, a więc przed aplikacją warto poznać kilka ważnych informacji na temat sztucznych rzęs.

Korzyści płynące z zabiegu przedłużania rzęs

Zabieg przedłużania rzęs zapewnia niezwykły wygląd o każdej porze dnia. Niewątpliwie może sprawić, że nasza poranna rutyna stanie się prostsza i przyjemniejsza. Możemy zyskać kilkanaście minut dziennie lub nawet i więcej, jeśli dzięki aplikacji całkowicie rezygnujemy z makijażu. Aplikacja może oznaczać rozstanie się z tuszem do rzęs, który niekiedy rujnuje zabrudzeniem idealnie wykonany makijaż lub tworzy grudki, które sprawiają, że rzęsy nie wyglądają zbyt estetycznie. Ponadto przedłużone rzęsy często wiążą się również z rezygnacją z zalotki, która zwiększa ryzyko uszkodzenia lub wyrwania rzęs. Efekt końcowy zależy w dużej  mierze od preferencji klientki, dzięki czemu można swobodnie wybierać aplikację: od bardziej naturalnej i delikatnej, po gęstą, wyrazistą, a kończąc na kolorowej. Wykonana aplikacja utrzymuje się przez długi czas, co sprawia, że można poddać się zabiegowi przed zagranicznym wyjazdem, urlopem, ważnymi wydarzeniami, a rezultat będzie trwale zachwycał posiadaczkę sztucznych rzęs oraz osoby w jej otoczeniu.

Podsumowując, sztuczne rzęsy mają wiele zalet, spośród nich warto wyróżnić:

  • dłuższe i bardziej gęste rzęsy dodają uroku,
  • oczy wyglądają na większe,
  • aplikacja pozwala na zaoszczędzenie czasu,
  • efekt długotrwale się utrzymuje (nawet do 6 tygodni),
  • komfort, pozytywny wpływ na samopoczucie i samoocenę.

Wpływ zabiegu na naturalne rzęsy

Dosyć często w opinii społecznej powielany jest mit dotyczący negatywnego wpływu zabiegu na naturalne rzęsy. Warto podkreślić, ze prawidłowo wykonana aplikacja nie powinna wywoływać żadnych negatywnych skutków. Prawidłowo przyklejone rzęsy można swobodnie myć i przeczesywać. Warto wiedzieć, że cykl życia rzęs trwa od 6 do 10 tygodni, a więc rzęsy wypadają naturalnie niezależnie od obecności aplikacji. Zdarza się natomiast, że zabieg został wykonanie niedbale lub niezgodnie z wytycznymi, na co wskazują: zbyt obciążająca rzęsy aplikacja, sklejenie się rzęs lub przyklejenie się rzęsy do powieki. Wszystkie powyższe błędy prowadzą do dyskomfortu, podrażnienia oka lub szybszego wypadania rzęs naturalnych u klientki. W takich przypadkach konieczne jest ściągnięcie aplikacji u profesjonalistów. Samodzielne próby pozbycia się sztucznych rzęs mogą doprowadzić do zniszczenia lub wypadnięcia tych naturalnych. Bardzo ważny jest dobór odpowiednich materiałów oraz rzęs o odpowiedniej długości, grubości i skręcie, uwzględniając przy tym upodobania, ale też stan naturalnych rzęs klientki. W sklepie Wonder Lashes znajduje się szeroki wybór produktów, które umożliwią szybką aplikację oraz zapewnią niepowtarzalny efekt.

Zabieg przedłużania rzęs jest niezwykle bezpieczny, łatwy i niesie za sobą wiele korzyści, których nie uzyskamy za pomocą tradycyjnego makijażu. Czy warto wykonać aplikację rzęs? Zdecydowanie tak, jeśli marzy się o podkreśleniu swoich oczu, urozmaiceniu wyglądu, czy dodatkowym czasie na śniadanie lub inne codzienne czynności.

Materiał przygotowany we współpracy z partnerem

>>> Przeczytaj również: Sephora nowym partnerem strategicznym Zalando w kategorii kosmetyków premium