Prezydent Obama wspiera małych i średnich przedsiębiorców

161
fot. Kevin Lamarque / Reuters

Prezydent Obama ogłosił, że w przyszłym roku planuje przeznaczyć 500 milionów dolarów na produkcję tkanin i inwestycje w najnowsze technologie dedykowane przemysłowi tekstylnemu. Nowe możliwości mają pozwolić na lepszy rozwój Departamentu Obrony oraz budowaniu silniejszego partnerstwa między małymi i średnimi przedsiębiorstwami a Stanami Zjednoczonymi.

Obecnie trwa konkurs zorganizowany przez Departament Obrony na stworzenie nowego centrum produkcji materiałów. Adresatem tego pomysłu są uczelnie wyższe, organizacje non-profit oraz sami producenci. Budżet na wykonanie nowopowstałego instytut musi zamknąć się w kwocie 150 milionów dolarów.

W obecnym stanie w USA pracuje ponad 230 tysięcy małych producentów zatrudniających 42% wszystkich pracowników w kraju. Małe przedsiębiorstwa mają problem z zaadaptowaniem nowych możliwości takich jak druk 3D czy cyfrowe projektowanie. Dzięki Narodowemu Instytutowi Standardów i Technologii (NIST), Produkcji Rozszerzenia Partnerstwa (MEP), 60 wyspecjalizowanych ośrodków i ok. 1200 ekspertów ma pomóc zdobyć przedsiębiorcom potrzebny kapitał oraz uzupełnić luki w potrzebnej wiedzy.

Ponadto z informacji nowego Białego Domu wynika, że Prezydent chce polepszyć funkcjonowanie małych i średnich producentów. Związane jest to z ostatnim raportem powstałym wraz z Departamentem Handlu, z którego wynika, że na terenie Stanów Zjednoczonych w małych przedsiębiorstwach pracuje blisko 50% wszystkich pracowników. Ta gęsta sieć jest niezbędna do powstania ostatecznego, wizualnego projektu, dlatego też państwo chce pomóc im przy zdobyciu nowych kwalifikacji.

Autor: Rafał Cała