OMEGA i Swatch stworzyły nową wersję kultowego zegarka. Inspiracją był kosmos

OMEGA i Swatch prezentują pierwszy w historii wspólny projekt – nową wersję kultowego zegarka Speedmaster. Idea tej współpracy idealnie wpisuje się w popularny obecnie trend współpracy podejmowanej przez marki luksusowe z markami kreującymi modę ulicy. Celem są innowacyjne, nowe produkty, które połączą najlepsze cechy obu tych światów.

Dla marki OMEGA taka wspólna misja to nie tylko ciekawe przedsięwzięcie, ale także okazja, by wyrazić szacunek dla odważnej firmy, która niegdyś zaryzykowała wszystko, aby zjednoczyć szwajcarski przemysł zegarmistrzowski dotknięty kryzysem wywołanym kwarcową rewolucją.

OMEGA x Swatch: kosmiczny projekt

Inspiracją dla wzornictwa kolekcji jedenastu nowych zegarków Swatch był kosmos. Modele noszą nazwy ciał niebieskich – od wielkiej gwiazdy w centrum układu słonecznego, po karłowatą planetę na jego peryferiach.

Wszystkie zegarki są wykonane z materiału BIOCERAMIC: unikalnego połączenia ceramiki – w dwóch trzecich, z biotworzywem pozyskanym z oleju rycynowego – w jednej trzeciej. Choć róż lub błękit to nie są kolory standardowo kojarzone z linią Speedmaster, to zagorzały fan modelu Moonwatch niełatwo znajdzie różnice w wyglądzie nowych zegarków i ich pierwowzoru. Wszystkie kluczowe elementy designu modelu Moonwatch zostały zachowane. Asymetryczna koperta, słynna skala tachymetru z kropką nad „90” i charakterystyczne subtarcze Speedmastera, jak zawsze znakomicie ze sobą współgrają.

„Długa i nieprzeciętna historia mogłaby dobiec końca, gdyby nie wizja i odwaga Swatch. Kolekcja MoonSwatch w pomysłowy i przystępny sposób hołduje tym, którzy uratowali naszą branżę. Zegarki Swatch będą idealne dla początkujących fanów Moonwatcha. Nie mogę sobie wyobrazić lepszej ikony, z którą moglibyśmy dzielić taki projekt. Kiedyś polecieliśmy na Księżyc, a teraz eksplorujemy całą Drogę Mleczną. To świetne zegarki w fantastycznych kolorach, które wywołują uśmiech na mojej twarzy.”

– mówi Prezydent i Dyrektor Generalny OMEGA, Raynald Aeschlimann

W nowej kolekcji o rzadko spotykanych kolorach przewodnią ideą było nadanie profesjonalnemu zegarkowi OMEGA odmiennej, radosnej twarzy. Na każdym MoonSwatch znajduje się grawerunek ze słowami inspirującej misji oraz na tarczy i koronce połączone logotypy OMEGA X SWATCH. Osłona baterii odzwierciedla planetę, której dany model jest dedykowany. Kosmiczny styl dopełniają paski VELCRO©, niemalże zdjęte prosto ze skafandra astronauty.

Dla tych, którzy pragną „sięgnąć gwiazd” MoonSwatch będzie doskonałym wyborem, aby odprężyć się przed wyprawą. Nowe modele będą dostępne od 26. marca, wyłącznie w wybranych sklepach marki Swatch.

>>> Przeczytaj również: Rynek dóbr luksusowych – trendy na 2022 rok

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Newsletter

FASHION BIZNES