Nie tylko dla Panów. Przegląd męskiej blogosfery

2371
fot. Kamil Pawelski (Ekskluzywny Menel) i Michał Kędziora (Mr. Vintage)

Sektor modowych blogów kobiecych rozrasta się w tempie ekspresowym, podczas gdy stron prowadzonych przez mężczyzn jest o wiele mniej. Nie oznacza to jednak niższej jakości prezentowanych treści. Wręcz przeciwnie, istnieje wiele blogów na światowym poziomie, które warto zacząć odwiedzać. Dzisiaj zaprezentujemy Wam kilka z nich, a na swojej liście uwzględniamy te zarówno z Polski, jak i zagranicy.

Kolekcjoner butów

Blog o sneakersach. Krótko i na temat autor opisuje tylko i wyłącznie to, czym się naprawdę interesuje. Wąska specjalizacja przekłada się na profesjonalną i ukierunkowaną wiedzę oraz selektywny dobór informacji. Na stronie www.kolekcjonerbutow.pl obejrzycie najnowsze modele sneakersów, poczytacie recenzje, dowiecie się, jak dbać o swoją ulubioną parę butów i  jak odróżnić oryginał od podróbki. Prawdziwa Biblia dla sneakerheadów.

Mr. Vintage

Strona prowadzona przez Michała Kędziora, nazywanego profesorem Miodkiem mody męskiej. Bloga przepełnionego klasyczną modą męską w najlepszym guście prowadzi  od roku 2009 i aktualnie znajduje się na topie polskiej blogosfery skierowanej do mężczyzn. Pomoże znaleźć elegancki zegarek do 500 złotych, wybrać dodatek w kolorze nude, jak i znaleźć klasyczny, zimowy sweter. Przy projektach współpracuje z największymi markami, które doceniły jego dopracowany styl. Piękne zdjęcia i stylizacje „dopięte na ostatni guzik” – z czystym sumieniem polecam budowanie stylu w oparciu o wskazów Mr. Vintage.

Bryanboy

Zapraszany na najważniejsze wydarzenia ze świata fashion, Bryan Boy (www.bryanboy.com) to prawdziwy prekursor blogów modowych. Ubiera to, na co ma ochotę, zupełnie nie przejmując się powszechnymi zestawami męskich strojów, które wypada posiadać w swojej szafie. Dla niego moda to zabawa, a jego styl zdecydowanie określić można jako odważny i fantazyjny. W typie trendsettera, którym zdecydowanie został.

Ekskluzywny Menel

Gwiazda polskiej blogosfery. Znany i lubiany, od lat promuje męski look, zawsze z charakterem. To on zapoczątkował w Polsce powrót mody na zarost, a chwilę później wydał książkę Ekskluzywny Menel, w której zdradza swój przepis na stylizacje zarówno klasyczne, jak i te mniej formalne.

Stay Classic

Tim to fotograf mieszkający w Nowym Jorku. Blog modowy przedstawia jego stylową ewolucję od kalifornijskiego skejta do fana klasyki, w której doskonale się odnalazł. Polecamy!

I am Galla

Przystojny bloger o urodzie modela, który kojarzy się nam z koszulami oraz okularami Ray-ban, które są jego znakami rozpoznawczymi. Pokazywany przez Adama Gallaghera styl to klasyka, ale z niebanalnymi dodatkami i akcesoriami. Na blogu prezentuje nie tylko swoje pomysły na codzienne stylizacje, ale i inspiracje oraz dzienniki podróży, które śledzą setki tysięcy obserwatorów z całego świata.

VANITAs

Oliver Waimea to kolejny popularny blog, który pomoże Wam odnaleźć się w gąszczu trendów. Oliver nie chowa się za jednym stylem: pokazuje się zarówno w sportowych bluzach, jak i klasycznym płaszczu zestawionym ze złotym łańcuszkiem. Plus za kreatywność, świeże spojrzenie na modę i głowę pełną pomysłów.

Nabil Unity

Nabil bez wątpienia należy do grona najbardziej oryginalnych polskich blogerów modowych. Moda to jego pasja, co widać w każdym detalu jego stylizacji. Nie boi się eksperymentować i każdą wolną chwilę poświęca na tworzeniu nietuzinkowych looków. 

Podsumowując, męska moda nie musi być nudna i składać się tylko z kilku podstawowych części garderoby. Wyżej wymienieni panowie udowadniają, że nie tylko kobiety mają w tej sferze pole do popisu i wyrażenia swojego charakteru poprzez strój.

A Wy, które blogi prowadzone przez panów odwiedzacie najczęściej?

Autor: Agata Strójwąs