noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
Nicolas Ghesquière z przedłużonym kontraktem z LVMH

Nicolas Ghesquière z przedłużonym kontraktem. Designer pozostanie w szeregach Louis Vuitton

REKLAMA
noSlotData

Powoli zbliżający się do końca rok 2023 przyniósł szereg licznych zmian i przetasowań w szeregach domów mody. Jednak nie dla działu womenswear marki Louis Vuitton. Słynna marka właśnie potwierdziła przedłużenie kontraktu dla obecnego designera.

Czytaj także: Ta branża rośnie w siłę. Wartość najcenniejszych marek to niemal 800 mln złotych [ranking]

Nicolas Ghesquière dyrektorem artystycznym Louis Vuitton

Nicolas Ghesquière to francusko-belgijski designer, który już od 10 lat zajmuje się projektowaniem kolekcji damskich dla marki Louis Vuitton. Funkcję creative director działu womenswear objął on w 2013 roku. Po równo dekadzie spędzonej na tym stanowisku, nic nie wskazuje na to, aby planował on jakieś zmiany w swojej ścieżce kariery.

W tym tygodniu koncern LVMH, do którego należy szyld Luis Vuitton, oficjalnie potwierdził, że Ghesquière przedłużył swój dotychczasowy kontrakt. To oznacza, że designer nadal będzie pełnił funkcję projektanta kolekcji damskich marki.

Z kolei projektantem kolekcji męskich Louis Vuitton jest obecnie Pharrell Williams.

Nicolas Ghesquière – kariera

Ghesquière wkroczył do świata mody bardzo szybko, bo już w wieku 14 lat. Wtedy to trafił na staż do francuskiej marki agnès b. Po skończeniu szkoły w wieku 18 lat został zatrudniony jako asystent u designera Jean-Paul Gaultiera. Już w 1997 roku, w wieku zaledwie 25 lat Nicolas Ghesquière objął stanowisko głównego projektanta w domu mody Balenciaga. Pozostał on w szeregach marki przez kolejne 15 lat, a swoje odejście ogłosił w 2012 roku.

Niedługo później trafił do szeregów LVMH, gdzie zastąpił Marca Jacobsa na stanowisku dyrektora kreatywnego działu womenswear marki Louis Vuitton. Jego debiutancka kolekcja dla legendarnego domu mody ujrzała światło dzienne w marcu 2014 roku. Współpraca z domem mody układała się tak dobrze, że już cztery lata później Ghesquière zdecydował się na przedłużenie swojego kontraktu. Podobna sytuacja nastąpiła również w tym roku. To niemal bezprecedensowa sytuacja w świecie współczesnej mody. Dzisiejszą branżę charakteryzują szybkie przetasowania na stanowiskach głównych projektantów, którzy zmieniani są zwykle po około trzech latach, a bywa, że nawet po jeszcze krótszym okresie.

Nicolas Ghesquière wprowadził do kolekcji z logo LV swoją autorską estetykę, którą obecnie stała się już tożsama z DNA marki. Projekty, które wychodzą spod jego ołówka wyróżnia eksperymentowanie z innowacjami i zaskakujące, kontrastowe połączenia. Stworzył on także wizerunek nowoczesnej mody kobiecej, łączącej elementy stylu activewear, futurystycznego i glamour.

“Miałem przywilej wykorzystać talent i ekspertyzę Maison i jego zespołów do stworzenia nowych kodów. Pozostanę na zawsze wdzięczny za zaufanie i wsparcie Bernarda Arnaulta i Pietro Beccariego w tej niesamowitej podróży.” – napisał Nicolas Ghesquière w oficjalnym komunikacie.

Czytaj także: POLSKA ARTYSTKA ZAPROJEKTOWAŁA TORBĘ LOUIS VUITTON. MODEL KOSZTUJE PRAWIE 10 TYS. EURO

Zdjęcie główne: Instagram @louisvuitton

REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Newsletter

FASHION BIZNES