noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
Jakie buty do lasu

Jesienny spacer po lesie: jak wybrać odpowiednie buty?

REKLAMA
noSlotData

Materiał partnerski

Jesień to niezwykle malownicza pora – kolorowe liście czynią ją idealnym sezonem na niespieszne podmiejskie spacery. Niezbędnym elementem każdej udanej wycieczki do lasu jest oczywiście praktyczny strój, a wśród nich zdecydowanie najważniejsze jest odpowiednie obuwie, które zapewni wygodę, ciepło i bezpieczeństwo.

Jakie buty wybrać na spacer po lesie? Oto najważniejsze porady, które przydadzą Ci się przed zakupami idealnego modelu.

Buty do lasu: o czym trzeba pamiętać?

Odpowiednie buty na plenerowe spacery powinny być przede wszystkim wygodne – wszak spędzisz w nich nawet kilka godzin ruchu, nie mogą więc obcierać i powodować ogólnego dyskomfortu. Jednak jesienne spacery po lesie mogą wymagać jeszcze więcej kryteriów w kwestii doboru obuwia. Wszystko dlatego, że sezon ten potrafi zaskoczyć niespodziewaną zmianą aury pogodowej.

I tak, idealne jesienne obuwie powinno być przede wszystkim wodoodporne – w ten sposób ochronisz swoje stopy przed nagłym deszczem i wilgocią. Wyjątkowo praktyczne do lasu są także modele o wyższej cholewce, sięgającej powyżej kostki. To sprawia, że w butach jest cieplej – pamiętaj, że późno jesienne poranki potrafią być mroźne, a ponadto w ten sposób wilgoć z mokrej trawy czy kałuży nie dostanie się do środka obuwia.

Finalnie, buty na spacer po lesie powinny mieć solidną, grubą podeszwę, która zapewni doskonałą przyczepność nawet w wymagającym terenie, a także dobrą izolację od zimnego podłoża. Dobrym wyborem są modele z masywną podeszwą z wypustkami, która ułatwia poruszanie się po leśnych ścieżkach.

Jak wybrać buty do lasu?

Jesienne spacery po lesie mogą skończyć się mocno zabrudzonymi butami – wszystko dlatego, że możesz trafić na podmokłe i błotniste tereny. Dlatego też szukając butów na plenerowe wycieczki, warto wybierać modele wykonane z materiałów, które są łatwe w konserwacji i czyszczeniu. Wszelkie gładkie gatunki skóry naturalnej, jak licowa, ale także tkaniny syntetyczne to najprostsze w obsłudze surowce, które nie stracą swojego wyglądu nawet po wielokrotnym myciu.

Postaw również na obuwie pokryte przez producenta specjalną warstwą ochronną, która podnosi właściwości wodoodporne obuwia, a przy okazji chroni je przed osadzaniem się i wnikaniem w cholewkę uporczywych zabrudzeń. Praktyczne modele butów do lasu znajdziesz na stronie Eobuwie.pl, a kupon rabatowy sprawia, że zakupy staną się znacznie bardziej przyjazne dla Twojego portfela.

Najlepsze obuwie na spacery po lesie

Czy teraz już wiesz, jakie buty sprawdzą się na jesienne spacery po lesie?

Co najlepsze, wcale nie musisz wydawać ogromnych kwot, by sprawić sobie dobrej jakości obuwie dedykowane na wycieczki. Jak to zrobić? To proste! Wejdź na stronę Kuplio.pl, wybierz eobuwie kod rabatowy, a następnie ciesz się udanymi zakupami za mniej!

[materiał partnerski]

Zdjęcie główne: Unsplash

REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Newsletter

FASHION BIZNES