noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
Wydarzenia w modzie: Łódź Young Fashion 2023

Nadchodzące wydarzenia w modzie: startuje Łódź Young Fashion, czyli święto młodych polskich twórców!

REKLAMA
noSlotData

Przed nami coroczne święto polskich młodych projektantów. Już jutro w Łodzi początek Łódź Young Fashion 2023. Przedstawiamy najciekawsze wydarzenia nadchodzącego weekendu.

Łódź Young Fashion to jedno z najważniejszych wydarzeń dla młodych twórców w Polsce. Trzydniowe święto mody organizowane jest przez Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi i miasto Łódź. Sercem tegorocznych wydarzeń będzie Centrum Promocji Mody ASP.

Przedstawiamy harmonogram najciekawszych wydarzeń w ramach Łódź Young Fashion. Wybrane wydarzenia będą transmitowane online.

Panel dyskusyjny Fashion Biznes x La Mode

Już w piątek 17 listopada portale FashionBiznes.pl i LaMode.info mają przyjemność zaprosić na panel dyskusyjny “Architektura brandu – jak stworzyć markę odzieżową?. Gośćmi Pawła Makosza, red. naczelnego Fashion Biznes i Wiktorii Nestoruk, red. naczelnej La Mode, będą Jan Kardas i Monika Łuczak. Młodzi twórcy opowiedzą o kulisach tworzenia własnych marek modowych.

Wydarzenie zaplanowane jest na piątek 17 listopada 2023 r. godz. 14:00 – 15:30. Panel dyskusyjny zostanie zorganizowane w przestrzeni Akademickiego Centrum Designu (ul. Księży Młyn 13/15), sala konferencyjna 1-18. Uwaga, liczba osób na wydarzeniu jest ograniczona. Decyduje kolejność zapisów, zgłoszenia można kierować na adres [email protected] do 15 listopada 2023 r.

Panel dyskusyjny będzie transmitowany live na koncie Instagramowym Fashion Biznes: instagram.com/fashionbiznes

Łódź Young Fashion: wykłady

Łódź Young Fashion to doskonała okazja dla młodych twórców na spotkania z autorytetami i ekspertami branży odzieżowej. Z okazji corocznego święta mody, organizatorzy zapraszają na szereg interesujących wykładów. Wśród nich:

„Analiza raportu o trendach na wiosnę 2024 – kolekcje, zjawiska, castingi, liczby, dane. Jak je czytać? Jak przełożyć je na kolekcję lub potrzeby własnej marki?” – wykład poprowadzi Marcin Świderek, szef działu mody “Elle Polska”, który zmierzy się z tematem prognozowania trendów.

 „Odpowiedzialna moda i eco design”Katarzyna Zajączkowska poruszy kwestie społecznego wymiaru mody.

„Never do what everyone else does, stay true to yourself” – projektant Dawid Tomaszewski opowie o kulisach swojej pracy.

„Jak przygotować markę do współpracy z agencją modową. Współpraca między marką a agencją.” – agencja multibrandowa GPoland rozłoży na czynniki pierwsze temat współprac.

„Przed jakimi wyzwaniami stoją polscy projektanci mody, twórcy autorskich marek, młodzi adepci szkół artystycznych?” – debata Elle naświetli problemy młodych twórców mody. 

Harmonogram wydarzeń znajduje się TUTAJ

Przeczytaj również: Magia i czar w kolekcji Galliano

Łódź Young Fashion: wystawy

Tegoroczne Łódź Young Fashion to również liczne wystawy i spotkania poświęcone modzie.

W Mediatece MeMo od 16 listopada 2023 r. oglądać będzie można ekspozycję „O łódzkiej biżuterii w czerni i bieli”, której kuratorkami są dr hab. Olga Podfilipska-Krysińska oraz dr Michalina Owczarek-Siwak.

W galerii Hotelu Andel’s zaprezentowana zostanie natomiast wystawa fotografii Loli Banet „Wizja, design, fotografia by PORSCHE” przygotowana we współpracy z Porsche Centrum Łódź jako efekt warsztatów przeprowadzonych przez Lolę Banet w czasie zeszłorocznej edycji ŁYF. Kuratorem tej wystawy jest dr hab. Piotr Suchocki.

Z kolei w galerii ASP w Teatrze Muzycznym w Łodzi już od końca października oglądać można wystawę kostiumów teatralnych i filmowych autorstwa Izabeli Stronias.

Wreszcie w Galerii ASP przy ul. Piotrkowskiej 68 będzie można obejrzeć wystawę „AFTER_2022.2023”, której kuratorem jest Anna Lejpold. Ekspozycja przedstawi prace studentów studiów podyplomowych, kształcących się w łódzkiej ASP w zakresie projektowania ubioru.

Łódź Young Fashion: Fashion Film Festival

Oprócz szeregu wystaw i spotkań, organizatorzy ŁYF zaprszają na Fashion FIlm Festival. To jeden z najważniejszych punktów wydarzenia ,odbywający się regularnie od trzech lat. W tym roku ma on charakter przeglądu. Za jego program odpowiada kurator – Mikołaj Komar, redaktor naczelny oraz wydawca magazynu „K MAG”.

Portale Fashion Biznes, MiuMag i La Mode, działające pod skrzydłami Wydawnictwa BESIM, mają przyjemność być patronem medialnym Łódź Young Fashion 2023.

Zdjęcie główne: Unsplash

Przeczytaj również: Nina Grajewska, absolwentka MSKPU „Młodzi artyści muszą wyzbyć się kopiowania pracy innych twórców” [wywiad]

REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
Tagi
REKLAMA
noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Newsletter

FASHION BIZNES