noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
W trzecim kwartale 2023 roku skorygowana EBITDA polskiej platformy zajmującej się sprzedażą wzrosła o 26 proc. do 677 mln zł. Sprawdź pozostałe wyniki!

Polski gigant e-handlu przedstawia wyniki. Zysk był wyższy niż oczekiwano

REKLAMA
REKLAMA
noSlotData

W trzecim kwartale 2023 roku skorygowana EBITDA (czyli zysk operacyjny przedsiębiorstwa przed potrąceniem odsetek od zaciągniętych zobowiązań oprocentowanych, podatków, amortyzacji wartości niematerialnych i prawnych oraz amortyzacji rzeczowych aktywów trwałych) polskiej platformy zajmującej się sprzedażą wzrosła o 26 proc. do 677 mln zł. Konsensus analityków z PAP Biznes zakładał, że nie przekroczy ona 655,7 mln zł.

Przeczytaj również: Czy w Wigilię zrobimy zakupy? Nowy plan rządu może pokrzyżować plany

Allegro – wyniki finansowe

Grupa Allegro opublikowała wyniki finansowe za trzeci kwartał bieżącego roku. Zysk netto (wyrażona w jednostkach pieniężnych miara dodatniego wyniku finansowego netto) właściciela popularnej platformy wyniósł 241,7 mln zł, podczas gdy analitycy przewidywali jego poziom zbliżony do 208,9 mln zł. Przychody grupy zwiększyły się w omawianym okresie o 4,8 proc. do 2,432 mld zł. Wartość sprzedaży brutto (GMV) z działalności w Polsce wzrosła o 10,5 proc. rdr do 13,3 mld zł.

Wyniki Allegro za trzeci kwartał w Polsce były naprawdę wyjątkowe. Skorygowana marża EBITDA w stosunku do GMV wyniosła 5,86 proc. czyli o prawie 1 punkt proc. więcej rok do roku. Wskaźnik długu do skorygowanego zysku EBITDA obniżył się do akceptowalnego poziomu 2,17x. Nasze inicjatywy w ramach programu kontroli kosztów pod nazwą ‘Fit to Grow’ pomogły nam ograniczyć wydatki. Skupiamy się na jak najlepszym wykorzystaniu naszych możliwości logistycznych i technologicznych. Praca nad przekształceniem marek Grupy MALL w coraz bardziej efektywnych sprzedawców na nowych platformach Allegro w regionie idzie pełną parą i pomaga stopniowo ograniczać straty w MALLu. Przy coraz niższej dźwigni finansowej oraz dzięki niedawnemu przedłużeniu naszych linii kredytowych do 2027 r. mamy teraz jeszcze większą elastyczność w inwestowaniu w innowacje stymulujące wzrost i zwiększające możliwości dostaw w krajach, w których działamy. Pomoże nam to zapewnić wzrost w dłuższym terminie przy wiodących na rynku marżach, zgodnie z naszymi założeniami – skomentował CFO Allegro, Jon Eastick.

Przeczytaj również: Nadchodzące wydarzenia w modzie: startuje Łódź Young Fashion, czyli święto młodych polskich twórców!

Allegro – plany na przyszły rok

Oprócz przygotowań do szczytu sezonu zakupowego nasz zespół pracuje nad uruchomieniem naszych platform w Słowacji, na Węgrzech, w Słowenii i Chorwacji w 2024 roku, wykorzystując sukces Allegro. cz jako punkt odniesienia. Chcemy, by w przyszłym roku o tej porze klienci już z całej Europy Środkowej wybierali prezenty świąteczne na Allegro – powiedział prezes Allegro, Roy Perticucci.

Reakcja kursu – giełda

Podczas środowej sesji akcje Allegro drożały o 2,39 proc do 32,54 zł. Był to kolejny dzień zakończony przez spółkę na plusie. W ostatnim tygodniu wartość jej walorów wzrosła o 4,28 proc., natomiast w okresie miesiąca o 14,46. Od początku roku akcjonariusze zyskali na akcjach Allegro 29,47 proc.  

Przeczytaj również: Wspomnienie zachwycającej kolekcji Michaela Korsa

Zdjęcie główne: mat. prasowy

REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Newsletter

FASHION BIZNES