Najlepsze kosmetyki na pryszcze – co wybierać?

72
mat. partnera

Żyjemy w czasach, w których trądzik przestał być tylko i wyłącznie chorobą wieku młodzieńczego. Zanieczyszczenia środowiska, stres, nieprawidłowa dieta, rozregulowane hormony – wszystkie te elementy przyczyniają się do tego, że trądzik może wystąpić zarówno u kobiet jak i mężczyzn niezależnie od ich wieku. Dowiedz się, jakie kosmetyki na pryszcze i wągry stosować w swojej codziennej pielęgnacji, aby skutecznie pokonać trądzik.

Skąd bierze się trądzik?

Trądzik to przewlekła choroba skóry, objawiająca się zapaleniem gruczołów łojowych oraz ujść mieszków włosowych. Do jej pozostałych charakterystycznych cech można zaliczyć zaskórniki otwarte i zamknięte (wykwity niezapalne) oraz krosty, grudki czy torbiele, które są wykwitami zapalnymi.

Istnieje wiele przyczyn powstawania trądziku. Do najczęstszych należy zaliczyć zmiany hormonalne okresu pokwitania, uwarunkowania genetyczne, nadmierną produkcję łoju przez gruczoły łojowe czy czynniki infekcyjne (bakterie oraz grzyby). Wpływ na wystąpienie trądziku ma także stosowanie niektórych leków czy kosmetyków.

Kosmetyki na pryszcze i wągry – jakie będą najlepsze?

Właściwa pielęgnacja skóry trądzikowej jest niezbędna w trakcie leczenia trądziku. W takim razie jak wybierać kosmetyki na pryszcze, aby w odpowiedni sposób spełniały swoją rolę? Przede wszystkim, warto pamiętać o tym, że cera trądzikowa jest równocześnie często wrażliwa, dlatego w jej pielęgnacji należy unikać bardzo mocno oczyszczających produktów myjących, toników zawierających alkohol (powodują wysuszanie skóry i większą produkcję łoju), a także peelingów mechanicznych (mogą spowodować rozprzestrzenianie się trądziku po całej twarzy. 

W pielęgnacji cery trądzikowej zdecydowanie warto sięgać po:

  • delikatny płyn micelarny – skutecznie oczyszcza skórę z zanieczyszczeń, a dzięki zawartości składników aktywnych jak cynk, wpływa na redukcję niedoskonałości;
  • oczyszczający żel myjący bez mydła – skutecznie oczyszcza pory skóry;
  • krem nawilżający – zapewnia optymalną dawkę nawilżenia w ciągu dnia, a dzięki obecności składników aktywnych redukuje niedoskonałości.

Materiał przygotowany we współpracy z partnerem

>>> Przeczytaj również: „Czy ktoś ma tę sukienkę? Chętnie odkupię”- odsprzedaż The Odder Side kwitnie w sieci