noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
Gmach Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku, siedziba nadchodzące Met Gala 2024

Met Gala 2024 już wkrótce. Poznaj szczegóły najważniejszego święta mody

REKLAMA
noSlotData

Met Gala 2024 zbliża się wielkimi krokami. Ten wyjątkowy wieczór zwany z pewnością, jak co roku zaskoczy ogromną dawkę kreatywności i przekraczających granic stylizacji. Tegoroczna gala odbędzie się w poniedziałek 6 maja 2024 roku w Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku i będzie stanowić uroczyste otwarcie najnowszej wystawy Instytutu Kostiumu pt. „Sleeping Beauties: Reawakening Fashion”. Co wiemy o nadchodzącym wydarzeniu?

Met Gala od wielu lat uchodzi za jedno z najważniejszych wydarzeń w świecie mody i show biznesu. Impreza zwana potocznie „modowymi oscarami”, organizowana jest od 1946 roku w Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku. Od 1995 roku pieczę nad galą sprawuje sama Anna Wintour, która osobiście rozsyła zaproszenia tylko wybranym gościom.

Już 6 maja 2024 roku Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku stanie się gospodarzem tego prestiżowego wydarzenia.  Met Gala 2024 będzie okazją do zaprezentowania najnowszej wystawy Instytutu Kostiumu: „Sleeping Beauties: Reawakening Fashion”.

Przeczytaj również: Top 5 motywów Met Gali. Które najbardziej zapadły nam w pamięć? 

Jaki jest dress code Met Gala 2024?

Hasłem przewodnim tegorocznej gali jest „Ogród Czasu”. Goście zaproszeni są do odkrywania głębi kreatywności inspirowanej chwytającą za serce opowieścią J.G. Ballarda. Ten tajemniczy temat daje uczestnikom okazję do interpretacji i ucieleśnienia poprzez dobór strojów esencji czasu, natury i odrodzenia. Na kultowym czerwonym dywanie Met Gala możemy spodziewać się wachlarza motywów kwiatowych, elementów botanicznych i awangardowych projektów.

Kto poprowadzi Met Galę 2024?

W tym roku ceremonię poprowadzi plejada gwiazd. Wśród gospodarzy znajdą się takie sławy jak Zendaya, Jennifer Lopez, Bad Bunny i Chris Hemsworth. Towarzyszyć im będą współprowadzące: Gwendoline Christie, La La Anthony, Ashley Graham oraz Emma Chamberlain, która będzie relacjonować wydarzenie na bieżąco.

Wielki powrót Zendayi

Im bliżej wielkiego wieczoru Gali Met 2024, tym bardziej oczy wszystkich zwrócone są na Zendayę. Po pięcioletniej przerwie od tego kultowego wydarzenia, aktorka szykuje się na wielki powrót. W ekskluzywnym wywiadzie dla E! News podczas premiery filmu „Challengers” w Los Angeles, Zendaya udzieliła fanom wskazówek dotyczących jej kreacji na 6 maja. „Mamy już pewne pomysły” – zdradziła z uśmiechem, dając do zrozumienia, że współpracuje ze swoim stylistą Law Roach. „Czułam, że to właściwy moment, żeby wrócić na Met” – wyjaśniła, sugerując wyjątkowość tegorocznej gali.

Jak obejrzeć Met Gala 2024?

Gala pozostanie tajemnicą dla szerokiej publiczności, ale można będzie obejrzeć relację z czerwonego dywanu. “Vogue” będzie jedynym źródłem transmisji na żywo z MET Gali 2024, która będzie dostępna na ich platformach internetowych, TikToku i YouTube. W roli prowadzącej relację wcieli się Emma Chamberlain.

„Sleeping Beauties: Reawakening Fashion”

Met Gala 2024 będzie wstępem do najnowszej wystawy “Sleeping Beauties: Reawakening Fashion”. Wystawa, która potrwa od 10 maja do 2 września 2024 roku, zaprezentuje około 250 obiektów ze stałej kolekcji Instytutu, w tym rzadko pokazywane perełki.

Wystawa obejmie 400 lat historii mody, od XVII-wiecznego gorsetu z epoki elżbietańskiej po współczesne projekty takich sław jak Philip Lim, Stella McCartney i Connor Ives. Centralną część ekspozycji stanowić będzie 50 “śpiących królewien” – delikatnych i pięknych kreacji, które ze względu na swój stan nie mogą być ponownie noszone. Te wyjątkowe egzemplarze, w tym elżbietański gorset i jedwabna suknia balowa Charlesa Fredericka Wortha z 1877 roku, zostaną zaprezentowane jako cenne zabytki mody.

Wystawa wychodzi poza statyczne prezentowanie eksponatów. Wiele z nich zostanie zestawionych z współczesnymi projektami, które czerpią inspirację z przeszłości. Technika iluzji znana jako Duch Peppera ożywi niektóre z nich, a animacje wideo, projekcje świetlne, dźwięk, sztuczna inteligencja, CGI i inne formy stymulacji sensorycznej stworzą kontekst i pogłębią zrozumienie każdego elementu wystawy.

Ekspozycja zostanie podzielona na trzy strefy: ląd, morze i niebo, odzwierciedlając ewoluujące podejście do świata natury w modzie. Całość będzie stanowić hołd dla natury i poezji mody, a także zaprezentuje innowacyjne rozwiązania zrównoważonego rozwoju stosowane przez współczesnych projektantów. Ten innowacyjny pokaz przesunie granice naszej wyobraźni i zaprosi nas do doświadczenia wielu aspektów dzieł, w celu poznania ich historii i, ostatecznie, zdobycia głębszego uznania dla ich piękna – podkreślił Max Hollein, dyrektor i prezes The Met’s Marina Kellen French.

Przeczytaj również: Festiwal w Cannes. Historia i znaczenie najsłynniejszego europejskiego festiwalu filmowego

REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Newsletter

FASHION BIZNES