overlays: {bottom: true}

Minimalistyczny design i innowacyjna technologia. Na czym polega fenomen marki On Running?

On to szwajcarska marka obuwia i odzieży sportowej, która w ciągu kilku zdobyła ogromną popularność wśród amatorów aktywnego trybu życia. Marka, poza atrakcyjnym i minimalistycznym designem, wyróżnia się innowacyjną technologią butów do biegania, która podbiła serca zwolenników joggingu z całego świata. Dlaczego jeszcze warto zainteresować się obuwiem On Running?

Szwajcarska marka – design i innowacje

Marka On powstała w 2010 roku w Szwajcarii. Jednym z trzech jej założycieli jest dawny mistrz Ironmana w Szwajcarii – Olivier Bernhard. Obecność tak doświadczonego sportowca w zespole z pewnością w dużej mierze przyczyniła się do tworzenia funkcjonalnych i efektywnych produktów, a tym samym do sukcesu całej firmy.

Dwa lata po rozpoczęciu działalności On wprowadziło na rynek obuwie Cloudracer, stworzone z użyciem innowacyjnej technologii CloudTec. Co w niej wyjątkowego? To amortyzacja stworzona z Pebaxu – materiału pochodzenia biologicznego. Zapewnia biegaczom komfort, gdyż ich stopa po wylądowaniu na podłożu blokuje się, tworząc odpowiednią podstawę do odepchnięcia się przy kolejnym kroku. Pozwala to na wygodę i stabilność, a co za tym idzie – bezpieczeństwo stopy.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

Post udostępniony przez On (@on_running)

Sama marka pisze również, że CloudTec redukuje zmęczenie mięśni i pozwala obniżyć tętno. Wyjątkowa technologia szybko zdobyła uznanie konsumentów, w tym również profesjonalnych sportowców takich, jak choćby triathlonista Nicola Spirig.

Przeczytaj też: Hermès wypłaca wszystkim pracownikom premię w wysokości 4 tys. euro

On – marka dla profesjonalistów i amatorów

W krótkim czasie marka zyskała dużą popularność i przychylność odbiorców. Jednym z nich był sam Roger Federer. Słynny tenisista w 2019 roku został udziałowcem firmy, która kilka miesięcy później wypuściła na rynek limitowaną edycję obuwia “The Roger”, przynosząc marce jeszcze większą rozpoznawalność. Aktualnie z marką współpracuje z kolei biegacz David Kilgore.

Marka On Running angażuje się w profesjonalny sport również w inny sposób. Firma założyła i sponsoruje grupę biegową – On Athletics Club, a także stworzyła specjalne buty bobslejowe, które zostały wykorzystane podczas ostatnich Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2022 roku.

Marka nie spoczywa na laurach i cały czas rozwija swoją opatentowaną technologię, wprowadzając do niej zmiany i ulepszenia, czego przykładem są choćby modele Cloudneo czy Cloudmonster. Wszystko wskazuje na to, że to właściwy wybór dla zwolenników sportu, a przede wszystkim biegania. Gdy przyjdzie moment na zakup nowych sportowych butów, warto więc mieć w pamięci markę On Running.

Przeczytaj też: Szwedzka sieciówka ogłasza współpracę z francuską marką. To będzie zjawiskowa kolekcja!

Zdjęcie główne: Unsplash

Newsletter

FASHION BIZNES