Kylie Jenner została najmłodszą miliarderką na świecie

Magazyn „Forbes” opublikował zestawienie najbogatszych osób w 2019 roku. Ranking oficjalnie potwierdził, że Kylie Jenner jest najmłodszą miliarderką na świecie. 

Kylie Jenner, udowodniła, że ma talent i serce do biznesu. 21-latka, wywodząca się ze słynnego rodu Kardashianów, została oficjalnie najmłodszą miliarderką świata. Jak ujawnia ranking, Jenner przebiła samego Marka Zuckerberga, który miliardowej fortuny dorobił się w wieku 23 lat.

Majątek Jenner to efekt sukcesu jej firmy kosmetycznej, Kylie Cosmetics. Błyszczyki i konturówki do ust podbiły serca nastolatek na tyle, że firma wyceniana jest aktualnie na 900 milionów dolarów, a sama jej twórczyni stała się najmłodszą miliarderką w historii. Warto zaznaczyć, że firma Kylie Cosmetics należy w pełni do Jenner.

W lipcowym rankingu „Forbesa”, Kylie Jenner została uplasowana na 27. miejscu pośród najbogatszych kobiet Ameryki. Jej majątek szacowano wówczas na 800 milionów dolarów. Już wtedy wiele wskazywało na to, że młoda Jenner ma szasę na pobicie spektakularnego rekordu.

To nie koniec modowych akcentów na liście „Forbesa”. Na czwartym miejscu zestawienia znalazł się Bernard Arnault wraz z rodziną. Majątek prezesa i udziałowca francuskiego koncernu LVMH szacuje się obecnie na 76 miliardów dolarów.

Dziewiąte miejsce zajął hiszpański potentat branży odzieżowej, Amancio Ortega. Twórca sieci Inditex posiada majątek o szacunkowej wartości 62,7 miliardów dolarów.

Zobacz również: VITKAC podsumowuje ubiegły rok i ujawnia kolejne plany

Newsletter

FASHION BIZNES