Kylie Jenner najmłodszą miliarderką według raportu „Forbesa”

298

Klan rodziny Kardashianów to jak się okazuje nie tylko skandale, blask fleszy czy słynne reality show. Za rodzinnym imperium stoją ogromne pieniądze, które płyną z prowadzonych przez nich biznesów. Na ostatniej okładce magazynu „Forbes” możemy zobaczyć młodziutką Kylie Jenner, która została okrzyknięta najmłodszą miliarderką Ameryki. 

Kylie Jenner to nie tylko siostra popularnej Kim Kardashian. Zaledwie 20-letnia Amerykanka stoi za sukcesem kosmetyków sygnowanych jej własnym imieniem. W 2015 roku celebrytka założyła markę Kylie Cosmetics, której czołowymi produktami stały się błyszczyki i pomadki. Z czasem firma dodawała do swojego asortymentu kolejne produkty, między innymi kosmetyki do konturowania twarzy.

Majątek Kylie Jenner szacowany jest na 900 milionów dolarów. Uplasowało ją to na 27. miejscu najbogatszych kobiet Ameryki według listy „Forbesa”. Warto zaznaczyć, że firma należy w 100 procentach do samej Kylie Jenner.

>>> Zobacz również: Dlaczego Pokolenie Z jest przyszłością branży mody?

Magazyn „Forbes” szacuje wartość jej firmy na prawie 800 milionów dolarów. Młodziutkiej Amerykance do tej pory udało się sprzedać kosmetyki o łącznej wartości 630 milionów dolarów.

Kylie to niejedyna osoba z rodu Kardashianów, która znalazła się w tym prestiżowym zestawieniu. 54. miejsce, z majątkiem szacowanym na kwotę 350 milionów dolarów zajmuje jej siostra Kim Kardashian.

zdjęcie: forbes.com