noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
Kering przejmuje markę Creed

Właściciel Gucci przejmuje markę Creed. „To ważny krok dla Kering Beauté”

REKLAMA
REKLAMA
noSlotData

Spółka Kering, posiadająca w portfelu takich producentów jak Gucci i Yves Saint Laurent, poinformowała o zawarciu umowy na zakup marki Creed. Dla francuskiego giganta to ważny krok w kierunku wzmocnienia swojej pozycji na światowym rynku kosmetycznym.

Zgodnie z informacjami opublikowanymi przez agencje Reuters, transakcja zostanie przeprowadzona w formie gotówkowej. Do zakończenia jej realizacji najprawdopodobniej będziemy musieli poczekać do drugiej połowy bieżącego roku. Zdaniem Pirala Dadhania, analityka z RBC, jej wartość wyniesie od 1 mld EUR do maksymalnie 2 mld EUR.

– Przejęcie marki Creed to ważny krok dla Kering Beauté. Uważamy, że idealnie pasuje ona do naszego portfela z renomowanymi, luksusowymi firmami – powiedziała Raffaella Cornaggia, dyrektor generalna działu kosmetycznego w spółce Kering.

Co wiemy o marce Creed ?

Niewątpliwie posiada ona bardzo bogatą historię. Początki jej istnienia sięgają bowiem osiemnastego wieku. Obecnie, pod jej skrzydłami pracuje około 700 osób, którym w zeszłym roku udało się wypracować 250 mln EUR ze sprzedaży. Z czym klient kojarzy markę? Z eleganckimi perfumami. Jej najbardziej znanym zapachem jest Aventus, za fiolkę, którego musimy zapłacić 210 EUR.

Spółka Kering, za pośrednictwem marki Creed, planuje rozszerzyć gamę swojej oferty zapachowej skierowanej do kobiet z całego świata. Rynek, którym gigant jest w tym przypadku szczególnie zainteresowany to Chiny.

Zdjęcie główne: Pexels

Przeczytaj również: LVMH warte ponad 500 mld USD. To pierwsza taka firma w Europie!

REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Newsletter

FASHION BIZNES