noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
LVMH

LVMH warte ponad 500 mld USD. To pierwsza taka firma w Europie!

REKLAMA
REKLAMA
noSlotData

Louis Vuitton Moët Hennessy (LVMH), francuski potentat dóbr luksusowych, przekroczył wartość rynkową 500 mld USD. Tym samym stał się pierwszą w historii europejską firmą z tak wysoką wyceną – poinformował Bloomberg. 

Rekordowa wartość LVMH

LVMH, koncern dóbr luksusowych, osiągnął rekordową kapitalizację na europejskim rynku. Jak donosi Bloomberg, wartość francuskiego potentata przekroczyła 500 mld USD. To pierwsza firma z Europy, która osiągnęła tak wysoki wynik i przeskoczyła ten pułap. 

Francuski koncern Louis Vuitton Moët Hennessy jest w posiadaniu największych domów mody, m.in. Fendi, Dior, Celine, Givenchy czy Louis Vuitton. Do portfolio europejskiego giganta zalicza się również sieć drogerii Sephora, producent szampana Moët & Chandon oraz od 2021 roku – amerykańska firma jubilerska Tiffany & Co. Właścicielem LVMH jest Bernard Arnault – obecnie najbogatszy człowiek świata. W tym roku wartość jego majątku przewyższyła fortunę Elona Muska czy światowych potentatów rynku IT. 

Przeczytaj więcej: Musk nie jest już najbogatszym człowiekiem na świecie. Wyprzedził go prezes LVMH

Imponujące wzrosty

W pierwszym kwartale 2023 roku francuski koncern odnotował 17 proc. wzrosty, czyli dwukrotnie tyle, ile przewidywali analitycy. Już w piątek kurs pojedynczej akcji LVMH osiągnął ponad 900 euro. Próg kapitalizacji 500 mld USD udało się osiągnąć po poniedziałkowym wzroście do 904,60 euro. Od początku roku wartość akcji LVMH podniosła się o 33 proc. 

Znaczący wpływ na wyniki spółki miała rezygnacja z restrykcyjnej polityki covidowej w Chinach. Po trzech latach tamtejsze władze zdecydowały się na zniesienie większości obostrzeń, co w znaczącym stopniu odbiło się na wynikach sprzedaży w branży dóbr luksusowych. 

Przeczytaj również: Czy LVMH wchłonie Richemont? Znamy szczegóły

REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Newsletter

FASHION BIZNES