noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
Jaka jest stopa bezrobocia w Polsce?

Jaka jest stopa bezrobocia w Polsce? Są nowe dane

REKLAMA
noSlotData

Według wstępnych danych stopa bezrobocia w Polsce spadła. Minister rodziny Marlena Maląg: “kwiecień okazał się dobrym miesiącem na rynku pracy”. 

Jaka jest stopa bezrobocia w Polsce?

Ekonomiści ankietowani przez PAP Biznes oszacowali, że w kwietniu br. stopa bezrobocia spadła do 5,3 proc. Według wstępnych danych MRiPS w końcu kwietnia 2023 roku w urzędach pracy zarejestrowanych było 823,7 tys. bezrobotnych, czyli o 23,1 tys. (2,7 proc.) mniej niż w końcu poprzedniego miesiąca. Dla porównania do końca kwietnia 2022 r. liczba bezrobotnych spadła o 54,2 tys. osób. Jak podaje raport, ok. 16,3 tys. bezrobotnych zarejestrowanych pod koniec kwietnia br., stanowią obywatele Ukrainy.

Najnowsze dane dotyczące bezrobocia w Polsce skomentowała minister rodziny Marlena Maląg. Wskazała, że kwiecień okazał się dobrym miesiącem na rynku pracy. Ponadto dodała, że sytuacja na rynku pracy jest naprawdę obiecująca:

– Mimo najpierw pandemii, a potem napływu do Polski obywateli Ukrainy w wyniku wojny za naszą wschodnią granicą, sytuacja na rynku pracy w Polsce jest dobra – zaznaczyła Maląg.

Według danych Eurostatu stopa bezrobocia (liczona wg definicji przyjętej przez Eurostat) wyniosła w marcu br. 2,8 proc. w Polsce wobec 6 proc. w Unii Europejskiej.

Przeczytaj też: Coraz większe problemy na rynku pracy: liczba ofert pracy spada

Zdjęcie główne: Pexels

REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
Tagi
REKLAMA
noSlotData

Newsletter

FASHION BIZNES