Jak moda i technologia zwarły szyki w 2015 roku?

Niegdyś rozwój urządzeń technologicznych podążał własną ścieżką, jednakże od kilku lat moda i technologia zawierają szyki i tworzą nierozerwalny duet. W poniższym zestawieniu prezentujemy Wam najciekawsze naszym zdaniem technologiczno-modowe odkrycia mijającego roku.

Jedną z najbardziej oczekiwanych na rynku premier było pojawienie się smartwatcha marki Apple w kwietniu bieżącego roku, jednak już w lutym w magazynie “Vogue” ukazała się dwunastu stronicowa publikacja o najnowszym dziele amerykańskiej marki. Krótko po debiucie “super zegarka” świat obiegła informacja, że dyrektor artystyczny domu mody Chanel, Karl Lagerfeld posiada swoją złotą, spersonalizowaną edycję. Jesienią marka nawiązała współpracę z francuskim domem mody Hermès, który stworzy skórzane paski do najmodniejszego gadżetu 2015 roku. A kiedy pojawi się na rynku Apple Watch 2? Jak donosi źródło, kolejna premiera zaplanowana została w Nowym Roku.

Jeżeli mówimy o “zegarkach przyszłości” należy wspomnieć o kolejnej wyjątkowej kolaboracji. Luksusowa, szwajcarska marka Tag Heuer zajmująca się produkcją ekskluzywnych czasomierzy od 1840 roku, wypuściła swoją pierwszą edycję smartwatchy na najwyższym poziomie. Nad projektem Tag Heuer Connected pracowali Intel oraz Google. Więcej informacji na temat najnowszego smartwatacha znajdziecie w naszej odrębnej publikacji TUTAJ.

źródło: theguardian.com
źródło: theguardian.com

Wygląda na to, że największy producent procesorów komputerowych Intel również pragnie zaistnieć w świecie mody. Aktualnie trwają prace nad pierwszym modelem smart glasses we współpracy z Luxottica.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Newsletter

FASHION BIZNES