#CareerMonday Sześć kroków do sukcesu według Manolo Blahnika

643
Manolo Blahnik, źródło: footwearnews.com

Manolo Blahnik urodził się w 1942 roku na Wyspach Kanaryjskich, gdzie wspólnie z ojcem zajmował się plantacją bananów. Pod koniec lat 60. wyemigrował do Paryża i rozpoczął pracę jako dekorator. Łut szczęścia sprawił, że miał przyjemność poznać ówczesną, znamienitą postać amerykańskiego środowiska modowego – Dianę Vreeland.

Blahnik od 1972 roku zajmuje się projektowaniem butów, a niedawno świętował jubileusz – czterdziestolecie pracy artystycznej.

Jego majątek wart jest 200 milionów dolarów netto, a do pracy nad każdą kolekcją nie zatrudnia asystentów i osobiście dogląda procesu produkcyjnego butów pożądanych przez kobiety na całym świecie.

Szewc znany z fantazyjnych projektów oraz poczucia humoru podzielił się swoimi sześcioma wskazówkami na sukces w branży modowej.

Zasada #1zawsze wyglądaj nienagannie
Manolo Blahnik również utożsamia się ze słowami: jak cię widzą tak cię piszą i uważa, że codziennie powinieneś wyglądać zniewalająco, poprawnie i czysto.

Zasada #2zawsze dokładnie sprawdzaj wszystko sam                                             A nawet dwa razy, jeżeli zajdzie taka potrzeba.

Zasada #3pamiętaj, aby w życiu mieć dystans do niektórych spraw
Nie powinieneś wszystkiego odbierać zbyt poważnie. Projektant dodaje, że musisz być oddany swojej pracy i kochać to, co robisz.

Zasada #4bądź odważny i ciekawy świata                                                                   A przede wszystkim wobec kreatywnej pracy, którą wykonujesz.

Zasada #5nieustannie idź naprzód
Nawet jeżeli popełniasz błędy i uczysz się na nich lub popełnisz je dwukrotnie – to posuwaj się do przodu. Co cię nie zabije, to cię wzmocni!

Zasada #6bądź zgodny ze swoją naturą
W dzisiejszych czasach bycie indywidualistą jest na topie. Jeżeli pozostaniemy wierni swojemu własnemu stylowi to zbudujemy markę autentyczną oraz oryginalną.

Autor: Alicja Szablewska