Gucci stworzył męską sukienkę za 3000 dolarów. To sposób na przełamanie stereotypów płci

175

Alessandro Michele w ramach kolekcji AW20/21 zaprojektował sukienkę dla mężczyzn. To sposób designera na przełamanie stereotypów dotyczących płci i ich ograniczeń. Ubranie Gucci inspirowane jest stylem wokalisty Nirvany, Curtem Cobainem i estetyką grunge’u lat 90. 

Gucci przełamuje stereotyp męskości

Alessadro Michele znany jest z przełamywania tabu. Jego pokazy są nie tylko prezentacją najnowszych kolekcji, ale momentem kreacji nowego, posthumanistycznego człowieka. Wytworzoną przez niego postać nie obowiązują ugruntowane ograniczenia społeczne, płciowe czy kulturowe. Michele mówi o sobie jako o filozofie nie projektancie, a stroje przez niego wykonane, mają być nie tyle, co ozdobą, ale komunikatem, uzewnętrznieniem przekonań czy pragnień.

Tym razem włoski designer postanowił obalić stereotyp męskości i utożsamianych z nią elementów garderoby. Zaprojektował sukienkę dla mężczyzn. To projekt inspirowany stylem Kurta Cobaina i grungem lat 90. Sukienka w kratę posiada satynową wstążkę w pasie, perłowe guziki i kołnierzyk w stylu bebe.

Na wybiegu sukienka zestawiona była z luźnymi jeansami z dziurami na kolanach, sneakersami, męską torebką i czapką. Taką stylizację z kolekcji AW20/21 prezentował androgeniczny model. 

Cena modelu wynosi 3000 dolarów. 

Co sądzicie o takim sposobie manifestowania swoich przekonań i wartości? Czy podoba się wam projekt Gucci?

>>> Przeczytaj również: Dlaczego milenialsi uwielbiają Gucci?