Weekday wchodzi do Polski. Znamy datę otwarcia pierwszego salonu w Krakowie!

1878
kampania Weekday Jeans / źródło: youtube.com

Miłośniczki szwedzkiego stylu z pewnością ucieszy ta informacja. Skandynawska sieciówka należąca do grupy H&M właśnie zapowiedziała wejście na polski rynek. Gdzie znajdziemy pierwszy salon Weekday?

Weekday, jedna z najpopularniejszych szwedzkich sieciówek, istnieje na rynku od 2002 roku, czerpiąc inspiracje z młodzieżowej kultury i mody ulicznej. Marka funkcjonuje pod skrzydłami grupy H&M wraz brandami takimi jak flagowy H&MCheap Monday, COS, Monki, Arekt, Afound i & Other Stories. Do tej pory sklepy Weekday odnaleźć mogliśmy w krajach Europy Zachodniej i Północnej, a dokładnie w Niemczech, Austrii, Szwecji, Danii, Norwegii oraz Wielkiej Brytanii.

Teraz grupa H&M postanowiła rozszerzyć swoja działalność o rynek Europy Środkowej. W ramach tej ekspansji, pierwszy salon Weekday w tym regionie zostanie otwarty właśnie w Polsce.

Gdzie powstanie pierwszy salon Weekday?

Gdzie już niedługo zrobimy zakupy w Weekday? Według wstępnych informacji, sklep Weekday miał być zlokalizowany w warszawskiej Elektrownii Powiśle. Przedstawiciele marki postanowili otworzyć swój pierwszy salon w Krakowie! Sklep Weekday ma mieścić się w Galerii Kazimierz, a jego otwarcie planowane jest jeszcze na ten rok! Będzie to jednocześnie pierwszy salon tej marki w regionie Europy Środkowej.

Weekday – kiedy otwarcie w Warszawie?

Plany otwarcia salonu Weekday w Warszawie w Elektrowni Powiśle wciąż są aktualne. Otwarcie kompleksu planowane jest na 2020 rok. Licząca 55 tys. metrów kwadratowych przestrzeń ma mieścić w sobie powierzchnie biurowe, handlowe, mieszkalne i restauracyjne. Planowane jest tam również otwarcie czterogwiazdkowego hotelu. Sklep Weekday ma być zlokalizowany na trzech poziomach i zajmować 450 mkw.

Kolekcje Weekday to kwintesencja szwedzkiego stylu i nonszalancji. Projekty bazują na najważniejszych trendach mody ulicznej, a inspiracje do ich tworzenia przemycane są z młodzieżowej kultury. Warto zaznaczyć, ze marka dokłada wszelkich starań, by wspierać trend na odpowiedzialną modę. Aktualnie 68% produktów Weekday pochodzi ze zrównoważonej produkcji. W sklepach Weekday, oprócz projektów marki własnej, odnajdziemy również propozycje firm zewnętrznych takich jak Vans, Birkenstock, Fila czy Champion.

My już nie możemy doczekać się otwarcia Weekday w Polsce. Mamy również nadzieję, że to nie koniec ekspansji szwedzkich marek na nasz rodzimy rynek.

Aktualizacja: 

Znamy oficjalną datę otwarcia pierwszego salonu Weekday! Sklep mieszczący się w krakowskiej Galerii Kazimierz ruszy 28 listopada 2019.

>>> Zobacz również: Anja Rubik ambasadorką zrównoważonej kolekcji H&M