noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
topshop Oxford street ulica handlowa

Czy to powolny koniec Oxford Street? TopShop zamknięty na dobre

REKLAMA
REKLAMA
noSlotData

Bankructwo TopShop’u – słynna brytyjska marka nie podołała pandemii. Na początku grudnia 2020 roku internet obiegła informacja o złożenie wniosku o ochronę przed wierzycielami przez właściciela koncernu Arcadia Group. Teraz flagowy sklep TopShopu na Oxford Street został zamknięty. 

Na jednej z najbardziej znanych na świecie ulic handlowych mieścił się flagowy sklep TopShopu. Spacerujących na Oxford Street czeka obecnie przykry widok zamkniętego butiku marki. Niegdyś słynny sklep, stał się obecnie symbolem problemów branży odzieżowej w dobie pandemii. W grudniu zeszłego roku koncern, do którego należy TopShop ogłosił upadłość w następstwie lock down’ów wywołanych pandemią koronawirusa, dlatego obecnie ogłoszono likwidację sklepu. Butik o powierzchni niemal 900 000 metrów kwadratowych już szuka nowego najemcy na miejsce upadłego brandu.

Sklep TopShopu na Oxford Street był kultowym miejscem na mapie Londynu. Wielkie otwarcie butiku miało miejsce w 1994 roku, marka zorganizowała z tej okazji huczną imprezę, która otworzyła nowy rozdział w historii brandu. Było to także ważne miejsce dla młodych ludzi na mapie Londynu, dla których sklep stanowił punkt orientacyjny w mieście oraz miejsce, w którym duża ilość nastoletnich Brytyjczyków zaopatrywała się w odzież wpisująca się w światowe trendy. 

Więcej przeczytacie w “The Guardian” TUTAJ.

>>> Przeczytaj również: Jak pandemia wpłynęła na postawy konsumenckie oraz proces zakupowy? Publikujemy RAPORT „Świadomy konsument”

REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Newsletter

FASHION BIZNES