noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
książki sukces czytanie

Książki ludzi sukcesu. Co czytać by triumfować w biznesie?

REKLAMA
REKLAMA
noSlotData

Kluczem do sukcesu Warrena Buffetta było czytanie 500 stron dziennie. Jak mówi, zgromadzona w ten sposób wiedza procentuje – jak odsetki. Analizując historię sukcesu twórcy Berkshire Hathaway nie mamy wątpliwości, że czytać warto.

Oryginalny tekst powstał 29 lipca 2019r.

Tylko co?

Prześledziliśmy ulubione tytuły ludzi sukcesu. Namiętnie czyta bowiem Bill Gates (50 książek rocznie, które opisuje na swojej stronie internetowej), wyzwanie podjął Mark Zuckerberg, przemyśleniami na temat książek chętnie dzieli się ze światem Elon Musk. Każdy z nich przyznaje, że książki odegrały ważną rolę w ich życiu. Jakie tytuły polecają?

Oto lista książek, które otworzą przed Wami wrota biznesowego świata i ułatwią drogę na szczyt.

 „Zero to one”, aut. Peter Thiel, Blake Masters

Od zera do bohatera. Takie historie w biznesie mają miejsce codziennie. Autorzy książki przekonują, że na wydawałoby się szybki sukces, jaki znamy z historii start-upów trzeba ciężko zapracować.  Jednorożce (czyli start-upy o wycenie przekraczającej miliard dolarów) nie rodzą się jednak ot tak. Początkiem według Petera Thiela – współzałożyciela PayPala i inwestora Facebooka – zawsze jest własny, innowacyjny pomysł. Umiesz samodzielnie myśleć? Jesteś w stanie dokonać czegoś wielkiego. Szczegółowe instrukcje w „Zero to one”.

źródło: lubimyczytac.pl

„Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi”, aut. Dale Carnegie

Jeden z ulubionych tytułów Warenna Buffetta. Oprócz umiejętności sprawnego zarządzania, przewidywania trendów i znajomości gospodarki, jedną z kluczowych cech w biznesie jest umiejętność socjalizacji. To w końcu na kontaktach międzyludzkich opiera się każda droga do sukcesu. Książka Dale’a Carnegie opowiada o tym jak łatwo nawiązać – i podtrzymać kontakt, nie tylko biznesowy.

źródło: lubimyczytac.pl

 „Menedżer skuteczny”, aut. Peter F. Drucker

Eksperci z dziedziny zarządzania przyznają, że to jedna z najważniejszych książek w tej kategorii.  Pozycja zarówno dla tych, którzy myślą o własnym biznesie, jak i osób zarządzających ludźmi w ramach korporacji, którzy pracując nad własną efektywnością, wpływają na wyniki całej organizacji. Według autora każdy z nas jest w stanie zwiększyć własne możliwości pracując nad nawykami i zabiegami, bo jak mówi podtytuł książki „efektywności można się nauczyć”. Jak? Odpowiedź w bestsellerze Druckera.

źródło: mtbiznes.pl

„Bogaty ojciec, biedny ojciec”, aut. Robert Toru Kiyosaki, Sharon L. Lechter

W książce, która wywołała prawdziwe poruszenie w świecie finansów i zarządzania, Robert Toru Kiyosaki porusza ważny, ale także krępujący temat – pieniędzy.

Głównym powodem naszych kłopotów finansowych jest to, że mimo długich lat nauki, nie nabywamy w szkole wiedzy o pieniądzach. Tak więc uczymy się pracować dla pieniędzy, ale nic nie wiemy o tym, jak pieniądze powinny pracować dla nas – Robert Kiyosaki.

Książka Kiyosakiego to poradnik dla wszystkich, którzy do tematu pieniędzy podchodzą poważnie. Ciężko pracujesz, dajesz z siebie wszystko, wywiązujesz się ze swoich obowiązków, dbasz o rozwój firmy? Dostajesz wynagrodzenie. Tak ciężko wypracowane, niech pracuje dalej! Jak? Naukę, którą zamożni rodzice (tytułowi „bogaci ojcowie”) przekazali swoim potomkom, a której gorzej sytuowana część społeczeństwa po prostu nie poznała (edukacja finansowa na całym świecie mocno kuleje), autor podsumowuje w książce.

źródło: empik.com

„Od dobrego do wielkiego” aut. Jim Collins

Książka o tym jak wykorzystać sytuację, pokonać przeciwności losu i stać się gigantem, najlepszym w swojej dziedzinie. Collins zestawia historie firm, które „uchwyciły moment” i osiągnęły wielki sukces – jak Coca-Cola czy Intel, z tymi, którym w biznesie nie wyszło. „Od dobrego do wielkiego” to jedna z ulubionych pozycji szefa Amazonu – Jeffa Bezosa. Jak zbudować firmę, której DNA = sukces? Odpowiedź w książce.

źródło: mtbiznes.pl

 „What if? A co gdyby? Naukowe odpowiedzi na absurdalne i hipotetyczne pytania”, aut. Randall Munroe

Na koniec książka niekoniecznie związana wprost z biznesem. „What if…” czyli jedna z ulubionych książek Billa Gatesa to zbiór naukowych odpowiedzi na zaskakujące pytania. Randall Munroe, autor słynnego komiksu xkcd postanowił znaleźć odpowiedź na zagwozdki, które prawdopodobnie nigdy nie przyszłyby Wam do głowy. Zbadał moc generowaną przez Yodę, prawdopodobieństwo spotkania swojej drugiej połówki i wiele innych, równie absurdalnych zagadnień. Porządny trening dla umysłu i potężna dawka wiedzy.

źródło: bonito.pl

Przeczytaj również >>> Weekend pod znakiem mody. Książki, filmy, wystawy.

REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Newsletter

FASHION BIZNES