answear konkurs

Artyści z całego świata łączcie się! Rusza nowy konkurs Answear Graphic Design Masters

Sztuka otacza nas z każdej strony i choć nie posiada jednej prostej definicji, to przewija się przez naszą codzienność w różnych formach. Książki, rzeźby, czy obrazy to tylko niektóre jej elementy. We współczesnej sztuce coraz większą rolę odgrywają także cyfrowe techniki artystyczne. W związku z tym Answear zorganizował międzynarodowy konkurs skierowany do artystów zajmujących się grafiką komputerową.

Konkurs Answear Graphic Design Masters 

Rysujesz, tworzysz ilustracje, czy grafiki? Interesujesz się produktami, wiesz jak je odpowiednio zaprezentować, a Twoja dusza, aż rwie się, by stworzyć coś nowego i unikalnego? Weź udział w konkursie Answear Graphic Design Masters i pokaż swoje kreatywne wnętrze.

Answear Graphic Design Masters to konkurs organizowany przez markę answear.com, która w ramach strategii „Lifespiration Starts Here”, rusza z pierwszym projektem skierowanym do wszystkich pasjonatów grafiki komputerowej. Marka, przy okazji tej aktywacji, chce zachęcić twórców sztuki cyfrowej i zainspirować ich do stworzenia kreatywnych projektów graficznych, dla których bazą będą packshotowe zdjęcia produktów z oferty sklepu answear.com. W dziełach można zastosować różne formy grafiki komputerowej. Artysta ma także dużą swobodę, jeżeli chodzi o wybór programu graficznego, w którym wykona zadanie – liczy się kreatywność.

Co trzeba zrobić, aby wziąć udział w konkursie?

Zadanie konkursowe polega na stworzeniu grafiki z wykorzystaniem zdjęć wyjątkowych produktów z oferty Answear. Materiały potrzebne do utworzenia grafik są dostępne na stronie konkursu: https://masters.answear.com/. Z bazy przygotowanych zdjęć wystarczy wybrać interesujące ujęcia dowolnego produktu. Następnie należy nadać mu nowy kontekst, poprzez stworzenie efektownego graficznego projektu.

Czas trwania konkursu

Konkurs ma charakter międzynarodowy. Mogą się do niego zgłaszać osoby z każdego zakątka świata. Jedynym warunkiem przystąpienia do rywalizacji jest ukończenie 18 lat. Konkurs trwa od 2.11 do 31.12.2022 r. Zwycięzcy zostaną wyłonieni w styczniu 2023.

Nagrody przewidziane w konkursie

Na najlepszych artystów, którzy wezmą udział w konkursie, czekają atrakcyjne nagrody pieniężne. Laureat pierwszego miejsca może liczyć na wygraną w wysokości 5000 euro. Dodatkowo, wyróżnione prace znajdą się w wirtualnej galerii Answear.

Kto zasiądzie w jury?

O wyborze najlepszych prac zadecyduje inspirujące, międzynarodowe jury złożone z ekspertów z całej Europy. Przewodniczącym komisji jest Marcin Franczak, Creative Director z answear.com, który posiada prawie 20 lat doświadczenia w tworzeniu identyfikacji wizualnych największych modowych marek. W jury zasiądą również: uznana słowacka ilustratorka Petra Slamková, pochodząca z Bułgarii Maria Todorova współzałożycielka, CEO i dyrektorka kreatywna agencji Next-DC, która swoje doświadczenie zdobywała w agencjach reklamowych tj. Havas, Ogilvy & Mather oraz specjalista w dziedzinie projektowania graficznego i ilustracji mody, artysta Mitja Bokun ze Słowenii.

Nie zwlekaj, stwórz swoją kompozycję już dzisiaj!

Szczegóły konkursu, regulamin i baza zdjęć dostępne są na stronie: https://masters.answear.com/  

Tagi

Newsletter

FASHION BIZNES