Największa operacja logistyczna Answear.com

298
źródło: answear.com

To była największa operacja logistyczna Answear.com. Liczny robią wrażenie: jedna noc, dwa miliony produktów, 50 tirów i 285 osób. Sklep internetowy Answear.com przeniósł swój magazyn do nowej lokacji w zaledwie 9 godzin, nie zatrzymując przy tym procesu wysyłki.

Przeprowadzka magazynu sklepu Answear.com z dotychczasowej lokalizacji w Skawinie do nowego centrum magazynowego mieszczącego się w Kokotowie odbyła się w nocy z 19 na 20 lipca. Podczas jednej nocy 50 tirów wykonało 150 kursów pomiędzy obydwoma magazynami, aby sprawnie przewieźć 4,5 tys. palet z ponad 2 milionami produktów. Tak skomplikowany proces logistyczny poprzedzony był wielomiesięcznymi przygotowaniami. Co istotne, przeprowadzka nie zakłóciła procesu zamówień na żadnych z siedmiu rynków, gdzie obecnie działa Answear.com.

Nowy magazyn zlokalizowany w podkrakowskim Kokotowie o powierzchni 40 tys. mkw. pozwoli na sprawną obsługę wszystkich rynków, w tym zagranicznych. Innowacyjne rozwiązania technologiczne i wprowadzenie zaawansowanej automatyki magazynowej zwiększą wydajność i szybkość pakowania zamówień. Magazyn ma być również stanowić bazę dla kolejnych, zwiększonych dostaw na nowe rynki, na które marka ma zamiar wejść w najbliższym czasie.

Jak wyglądała akcja logistyczna? Zobaczcie sami:

>>> Przeczytaj również: Dlaczego Farfetch przejmuje udziały New Guards Group?