noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
Answear.com wyniki finansowe za IV kw 2023

Answear.com wśród najszybciej rosnących e-commerce’ów w Europie. W 2023 roku zanotował 29 proc. wzrost

REKLAMA
REKLAMA
noSlotData

Answear.com kontynuuje rozwój w dwucyfrowym tempie, wciąż plasując się wśród liderów rozwoju europejskiego sektora e-commerce. W 2023 roku spółka zanotowała 29 proc. wzrost, osiągając sprzedaż rzędu 1,3 mld złotych. 

Przeczytaj również: Agnieszka Pruchnik i Sylwia Jaskulska z Answear.lab „Nasz wyróżnik to nie tylko inspirujące kolekcje limitowane, ale przede wszystkim inicjatywy prospołeczne mające na celu wsparcie kobiet” [wywiad]

Answear.com, jedna z wiodących platform modowych na polskim rynku e-commerce, podsumowała wyniki za ostatni kwartał 2023. W tym okresie sprzedaż online wzrosła o ponad 18 proc. rdr. i osiągnęła wartość 442,3 mln zł. Z kolei na przestrzeni całego roku spółka zanotowała sprzedaż wysokości 1,3 mld zł, co oznacza wzrost o ponad 29 proc. rdr.

Answear.com: podsumowanie 2023 roku

Trudny rok 2023 r. zamykamy, według wstępnych danych, solidnym wzrostem sprzedaży online o ponad 29 proc. rdr. Mimo trudnej sytuacji makroekonomicznej i geopolitycznej w ostatnich miesiącach nadal rośniemy w dwucyfrowym tempie i pozostajemy jednym z najszybciej rosnących fashion e- commerce w Europie. Dodatkowo liczymy, że nowy rok powinien przynieść poprawę nastrojów w gospodarce, co powinno pozytywnie wpłynąć na nasz biznes – komentuje Krzysztof Bajołek, Prezes Zarządu Answear.com. 

Najnowsze wyniki Answear.com wskazują, że spółka jest odporna na trudne otoczenie i zmienne warunki rynkowe. Ostatnie miesiące stały pod znakiem słabnącego popytu konsumenckiego i niskich wskaźników sprzedaży detalicznej. Firma mierzyła się również z blokadą przewoźników na granicy polsko-ukraińskiej, która wpłynęła na opóźnienia w dostawach i spowodowała spadek popytu na dotychczas bardzo dobrze performującym rynku ukraińskim. Pomimo trudności, w IV kwartale 2023 Answear.com zanotował najwyższe kwartalne przychody ze sprzedaży w historii. 

– W ostatnim kwartale 2023 r. mieliśmy do czynienia z serią negatywnych zdarzeń, które bezpośrednio wpłynęły na nasz biznes. Do słabego popytu konsumenckiego, niskiej sprzedaży detalicznej oraz blokady na granicy polsko-ukraińskiej musimy dodać aprecjację polskiego złotego względem euro oraz pozostałych walut w regionie CEE. Jest to istotne, gdyż około 80 proc. naszej sprzedaży realizujemy poza Polską i tym samym uzyskujemy przychody w innej walucie – dodaje Jacek Dziaduś, Wiceprezes Zarządu ds. finansowych Answear.com.

Przeczytaj również: W grudniu obroty akcjami na warszawskiej giełdzie wzrosły o blisko 40 proc. rdr

Answear.com skupia się na sektorze luxury-streetwear

Na koniec 2023 roku Answear.com kontynuował rozwój marki PRM, uruchamiając sprzedaż na kolejnych rynkach. Działania te miały znaczenie dla kolejnych wzrostów sprzedaży w segmencie luxury-streetwear. Nowy brand PRM kontrybuował do wzrostu osiągniętego w przychodach ze sprzedaży w IV kw. 2023 r. poprawą ich dynamiki o 6,4 pp., natomiast sprzedaż on-line marki PRM wzrosła względem III kw. 2023 r. o 84,7% kdk. i to pomimo dopiero rozpoczętych prac nad poprawą oferty tej marki, których wyniki powinny być widoczne od 2024 r. – czytamy w oficjalnym komunikacie Spółki.

Zdjęcie główne: mat. prasowe

Przeczytaj również: Na mapie Warszawy pojawi się kolejny prestiżowy hotel

REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Newsletter

FASHION BIZNES