noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
Polska spółka specjalizująca się w produkcji obuwia poinformowała o wynikach wypracowanych w maju 2024 roku. W tym okresie jej przychody sięgnęły 34,8 mln zł i były o 2,8 proc. niższe niż przed rokiem.

Wojas podsumowuje grudniową sprzedaż. Producent obuwia utrzymuje dwucyfrowe wzrosty

REKLAMA
REKLAMA
noSlotData

Wojas ujawnił wyniki sprzedaży za grudzień 2023. Polski producent obuwia miał w tym okresie 39,2 mln zł skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży. Oznacza to 17,3 proc. wzrost rdr. 

Przeczytaj również: Jedna z najpopularniejszych polskich marek odzieżowych trafi w ręce spółki Greenpoint

Wojas podsumowuje wyniki finansowe

409,6 mln zł przychodów zanotował Wojas w okresie styczeń – grudzień 2023. Dla polskiego producenta obuwia oznacza to 23,6 proc. wzrost rdr.

Producent ujawnił również wyniki finansowe za grudzień 2023. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży wyniosły 39,2 mln złotych, notując 17,3 proc. Wzrost w stosunku do analogicznego okresu w roku ubiegłym. Z kolei skonsolidowane przychody ze sprzedaży detalicznej w tym okresie wyniosły 25,8 mln zł i były niższe o 4,2 proc. rdr.

Narastająco, w okresie styczeń – grudzień 2023 skonsolidowane przychody ze sprzedaży detalicznej wyniosły 259,4 mln zł i były wyższe o 8,8 proc. rdr.

Przeczytaj również: To najgorzej oceniane marki modowe 2023 roku. Na liście znalazł się jeden z luksusowych brandów

Polski producent z Podhala

Wojas to polska marka obuwia i galanterii skórzanej, założona w 1990 roku w Nowym Targu. Polski producent oferuje szeroki wybór butów damskich, męskich i dziecięcych, a także toreb, portfeli, pasków i innych akcesoriów. Jednocześnie Wojas jest dostawcą butów dla wojska, straży pożarnej, straży granicznej, polskiej poczty, jak również służb leśnych oraz transportowych.

Spółka dysponuje siecią blisko ponad 150 salonów firmowych w Polsce, Czechach, na Słowacji i Białorusi. Co roku produkuje kilkaset tysięcy par obuwia. Spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Grupa kapitałowa Wojas S.A. zatrudnia w całej Polsce ponad 1000 osób.

Zdjęcie główne: mat. prasowe

Przeczytaj również: PANTONE 2024: Peach fuzz. Jak stylizować najmodniejszy kolor nadchodzącej wiosny?

REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Newsletter

FASHION BIZNES