overlays: {bottom: true}

Adidas z okazji Australian Open umieścił pełnowymiarowy kort tenisowy na Wielkiej Rafie Koralowej

Z okazji turnieju Australian Open na Wielkiej Rafie Koralowej pojawił się pełnowymiarowy kort tenisowy Adidasa. Zawiera przesłanie dotyczące zrównoważonego rozwoju.

Obiekt unosi się na wodzie około 10 km od wybrzeża Far North Queensland, na środku największego na świecie systemu raf koralowych. Ten właśnie system raf stał się inspiracją nowej linii odzieży tenisowej Adidasa, wykonanej z przetworzonego plastiku. Jednocześnie to impuls do publicznego zaangażowania marki w eliminację odpadów z tworzyw sztucznych.

Adidas zaangażował w działania legendy olimpijskie: Iana Thorpe’a i Jessicę Fox, a także gwiazdę fitnessu Steph Claire Smith. Gwiazdy rozegrają mecz na wodnym korcie.

Ponadto marka ogłosiła, że wyeliminuje dziewiczy poliester z produkcji do 2024 r. Wyznaczyła sobie cel, by do 2025 r. dziewięć na dziesięć produktów cechowało się zrównoważonym projektem, materiałem lub technologią.

Kolekcję na 2022 r. przygotowano we współpracy z organizacją Parley Ocean Plastic. Stroje wytworzono z odpadów, którym uniemożliwiono przedostawanie się do cieków wodnych, a także z materiałów pochodzących z recyklingu. Kolekcja zadebiutowała na korcie podczas Australian Open, a asortyment jest dostępny online i na miejscu podczas turnieju, który rozpoczął się 17 stycznia.

>>> Przeczytaj również: Algorytm Amazona wybierze dla Ciebie ubrania

Newsletter

FASHION BIZNES