Zalando

Zalando daje pracownikom tydzień płatnego urlopu w podziękowaniu za ciężką pracę w pandemii

2-6 sierpnia to w Zalando „kolektywna przerwa”. Te dodatkowe dni wolnego mają być wynagrodzeniem za szczególnie intensywną pracę w okresie lockdownów. Właśnie wtedy serwis odnotował gwałtowny wzrost sprzedaży a zespoły Zalando robiły wszystko, aby zaspokoić potrzeby klientów i partnerów biznesowych.

Wzrost przychodów – wzrost pracy

Pandemia koronawirusa wpłynęła na zasze nawyki zakupowe, stając się przyczyną wzrostu popularności sprzedaży w sektorze e-commerce. Dla Zalando oznaczało to czas szybkiego rozwoju i intensywnej pracy. Berlińska firma poinformowała, że ​​sprzedaż w pierwszym kwartale 2021 wzrosła o 47% – do 2,24 miliarda euro. Podczas trwania pandemii, Zalando stopniowo podnosiło prognozy przychodów i zysków. Firma ponownie pobiła oczekiwania klientów i inwestorów.

Kolektywna przerwa

Ponad 14 500 pracowników firmy może wybrać się od 2 do 6 sierpnia na płatny urlop. „Ta decyzja ma być dowodem doceniania ich pracy przez Zalando i pozwolić im odzyskać siły po pandemicznym obciążeniu pracą” – pisze w poście na blogu Astrid Arndt, dyrektor ds. kadrowych.

Działalność firmy będzie utrzymywana przez pracowników na krytycznych stanowiskach, są nimi na przykład magazynierzy, którzy upewnią się, że wszystkie paczki będą wysłane do klientów na czas. Swoje 5 dni wolnego będą mogli odebrać w innym terminie.

Zalando i COVID

W zeszłym roku, firma zdecydowała się wynagrodzić pracowników premią. „Sukces Zalando zależy wyłącznie od naszych zespołów, które wykazały wyjątkową wydajność w bezprecedensowym czasie. Aby docenić to wyjątkowe zaangażowanie i wkład, postanowiliśmy przyznać wszystkim 14.000 pracownikom jednorazową premię w wysokości 500 euro.” – oświadczył Robert Gentz, Co-CEO Zalando.

W czasie pandemii, Zalando wzmocnilo swoje wsparcie wobec partnerów, między innymi znosząc prowizje dla tych, którzy korzystają z programu Connected Retail. We wszystkich biurach i placówkach logistycznych wdrożono rygorystyczne środki zapobiegawcze zgodne z zaleceniami rządowymi.

Zespół Zalando już może planować dłuższe wakacje!

Newsletter

FASHION BIZNES