noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Właściciel polskiej marki odzieżowej zwalnia. W ostatnich dniach pracę straciło 130 osób

REKLAMA
noSlotData

Od kilku miesięcy na polskim rynku pracy obserwujemy niepokojący trend. Opinię publiczną regularnie zalewają informacje o kolejnych zwolnieniach. Tym razem do grona podmiotów szukających oszczędności poprzez masową redukcję etatów dołączył właściciel znanej polskiej marki specjalizującej się w produkcji odzieży sportowej.

Przeczytaj również: 4F przedłuża strategiczną współpracę

Masowe zwolnienia u właściciela 4F. Kto i dlaczego stracił pracę?

W ostatnich dniach spółka OTCF, właściciel polskiej marki odzieży i akcesoriów sportowych 4F, poinformowała o znacznej redukcji etatów. Konsekwencją tej decyzji jest utrata pracy przez 130 osób. Zwolnienia są efektem kryzysu, który dopadł podmiot w zeszłym roku. W trakcie jego trwania spółka odnotowała stratę w wysokości 17,491 mln złotych.

W opublikowanym komunikacie właściciel 4F tłumaczy swoją decyzję między innymi ograniczeniem popytu w związku z pogorszeniem się nastrojów konsumenckich. Jego zdaniem wojna w Ukrainie, doniesienia o wysokiej inflacji oraz nie do końca trafiona kolekcja doprowadziły do mniejszego zainteresowania produktami marki.

Kobieta siedząca za biurkiem z ubraniami w tle wiszącymi na wieszaku
fot Pexels

Przeczytaj również: 4F podsumowuje 14 lat współpracy z Polskim Komitetem Olimpijskim

Plan naprawczy właściciela 4F. Droga w kierunku rentowności

Chcąc poprawić sytuację finansową spółki OTCF ograniczyła zamówienia nowych kolekcji. Jak podaje DlaHandlu, spółka wstrzymała się również z większymi inwestycjami oraz postanowiła zredukować główne pozycje kosztowe. Ostatni punkt znacząco wpłynął na decyzję o zwolnieniu 130 pracowników. Realizowany plan naprawczy ma poprawić płynność finansową podmiotu, obniżyć poziom jego zadłużenia w relacji do kapitału spółki i realizowanego poziomu EBITDA.

Zdjęcie główne: Pexels

REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Newsletter

FASHION BIZNES