Demna Gvasalia odchodzi z Vetements. Kto go zastąpi?

182
Laura Stevens (hypebeast.com)

Demna Gvasalia w wywiadzie z Women’s Wear Daily oświadczył, że odchodzi z Vetements. Wiemy, kto został nowym dyrektorem kultowej marki streatwearowej.

View this post on Instagram

NEW SEASON NOW tsum.ru @tsum_moscow

A post shared by VETEMENTS (@vetements_official) on

Demna Gvasalia to gruziński projektant, który ma za sobą pracę dla znanych domów mody. W 2015 opuścił Louis Vuitton, by zostać dyrektorem kreatywnym Balenciagi. To właśnie on stoi za ogromnymi sukcesami marki w ostatnich latach. W 2014 wraz z bratem i przyjaciółmi założył kolektyw Vetements. Mimo, że praca nad streatwearowymi kolekcjami opierała się na współpracy, to właśnie Demna pełnił funkcję głównego projektanta. Teraz, ku zaskoczeniu wszystkich ogłosił, że po 5 latach jego kariera w Vetements dobiegła końca.

Okazuje się jednak, że wszystko zostaje „w rodzinie”: Gvasalia powierzył swoją funkcję bratu, Guramowi. Demna zamierza skupić się na pracy dla należącej do koncernu Kering Balenciagi.

Demna Gvasalia ma 38 lat i jest absolwentem Królewskiej Akademii Sztuki w Antwerpii. Zanim rozpoczął pracę dla Louis Vuitton współpracował z Martinem Margielą. Zarówno przez krytyków jak i pasjonatów mody uważany jest za jednego z najważniejszych wizjonerów współczesnej mody. Jego kolekcje to połączenie codzienności z satyrą na temat luksusu.

Czy po odejściu głównego projektanta możemy spodziewać się diametralnej zmiany estetyki kolekcji Vetements? Z niecierpliwością czekamy na pierwszą kolekcję spod batuty Gurama.

Zobacz również: Zobaczcie najlepsze projekty z pokazu absolwentów Parsons School of Design