Zobaczcie najlepsze projekty z pokazu absolwentów Parsons School of Design

237
Monica Feudi

Dyplom Parsons School of Design to marzenie każdego młodego projektanta. Nowojorska uczelnia modowa jest od lat uważana za jedną z najlepszych na świecie – co roku o przyjęcie starają się tysiące zdolnych ludzi. Zobaczcie najlepsze sylwetki z pokazu tegorocznych absolwentów. Czy to projekty, które zrewolucjonizują świat mody?

Bugs Garson

Bugs Garson postawiła na mocne kolory i elementy 3D. Nie dajcie się zwieść prostemu krojowi kostiumu i spójrzcie na te ognisto-pomarańczowe frędzle.

Monica Feudi

Meg Calloway

Meg Calloway zainspirowała się sztuką – wzorami Williama Morrisa i wizerunkiem Davida Bowie. Co powstało z połączenia tych dwóch skrajnie różnych inspiracji? Haute Couture w lekkim, lecz mrocznym wydaniu.

Monica Feudi

Sho Konishi

Sho Konishi szkolił się nie tylko w Parsons. Ma za sobą kursy w Tokio i Paryżu. W swojej kolekcji dyplomowej połączył naturę z futuryzmem tworząc niezwykle ekscentryczną kolekcję.

Monica Feudi

Hualei Lu

Pochodząca z Chin projektantka kocha muzykę lat 60. Głównym źródłem jej inspiracji były zespoły Pink Floyd i The Beatles. Kolekcja Hualei miała być ironiczna – to bunt wobec surowego, tradycyjnego sposobu wychowywania dzieci w Chinach.

Monica Feudi

Zill-e-Huma

Zill-e-Huma pochodzi z Pakistanu. Do Nowego Jorku przeprowadziła się w wieku 30 lat. Jej projekty skupiają się na ciele, eksplorowaniu seksualności i wolności. Stąd wzięły się transparentne materiały, obszerne formy i mocne kolory.

Monica Feudi

Tara Babylon

Brytyjsko-arabska projektantka zaczerpnęła z kultury queer i estetyki kampu. Stworzyła kolorową, zabawną kolekcję unisex, która przykuwa wzrok ostrymi barwami.

Monica Feudi

Evian Li

Evian Li specjalizuje się w dzianinach, jednak nie ma tu mowy o nudnych swetrach. Projektantka stworzyła elegancką, kobiecą kolekcję w minimalistycznych barwach. Nam prace artystki przypominają stare kolekcje Rodarte (i jest to komplement!).

Monica Feudi

Yong Guo

Yong Guo mistrzowsko połączył różne struktury i wzory. Stworzył artystyczną fuzję delikatności, tajemniczej erotyki i elegancji. Projektant mówi, że jego prace są „Nieperfekcyjną Perfekcją”.

Monica Feudi

Zobacz również: RANKING – szkoły mody, które zrobią z Ciebie eksperta