noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
Męski krawat: gdzie kupić

Najlepsze marki krawatów. Lista top 10 brandów dla eleganckich mężczyzn

REKLAMA
noSlotData

Krawaty mają długą historię – datowaną nawet na XVII-wiek, a ich projekt nieustannie ewoluuje, choćby pod względem szerokości, długości czy wzornictwa. Także bieżące trendy mają wpływ na wygląd tych męskich akcesoriów. W szafie każdego eleganckiego mężczyzny nie może jednak zabraknąć przynajmniej jednego luksusowego krawatu o ponadczasowym wyglądzie, który można założyć na wiele okazji.

Oto selekcja najważniejszych marek, w których ofercie można znaleźć szykowne i jakościowe krawaty. Wśród nich znalazła się ulubiona marka króla Karola III.

Klasyczne krawaty: Ralph Lauren

Ralph Lauren to idealna marka dla zwolenników klasycznego wzornictwa i wysokiej jakości materiałów. W ofercie dominują zarówno gładkie, jak i wzorzyste modele, jednak zawsze z zachowaniem klasy i stonowania. Ceny krawatów z logo Ralph Lauren zaczynają się od 500 zł.

Luksusowe krawaty: Charvet

Charvet to paryska marka z tradycjami – od dekad w ich projekty ubiera się europejska arystokracja, a nawet prezydenci Stanów Zjednoczonych. Marka dostępna jest online, jednak prawdziwie luksusowych doświadczeń zakupowych dostarcza wizyta w sklepie flagowym przy Place Vendome w Paryżu.

Gdzie kupić dobry męski krawat? Turnbull & Asser

Turnbull & Asser to brytyjska marka z modą bespoke. Marka słynie z koszul szytych na miarę, a krawaty to doskonałe ich uzupełnienie. Jeden z projektów znalazł się nawet w garderobie ultra szykownego agenta 007 w filmie „Die Another Day ” czy “Dr. No”!

W ofercie brandu zachwycają modele w nasyconych kolorach i z unikatowymi wzorami – to marka dla prawdziwego znawcy mody.

Gdzie szukać eleganckich krawatów? Hermès

Francuska marka Hermes słynie z galanterii skórzanej i jedwabnych apaszek w piękne wzory, ale w ich ofercie można znaleźć również luksusowe krawaty. Wykonane z jakościowego jedwabiu modele zwracają uwagę swoim wzornictwem na stałe wpisanym w DNA marki, nie bez powodu więc dominują na nich motywy końskie i hippiczne, jak podkowy czy wędzidła. Ceny krawatów zaczynają się od 900 zł.

Krawaty króla Karola III: Anderson & Sheppard

Anderson & Sheppard to ulubiona marka dodatków brytyjskiego króla Karola III. Jednym z klasycznych projektów marki jest krawat dzianinowy z kaszmiru.

Marka luksusowych krawatów: Ferragamo

Ferragamo to nie tylko eleganckie obuwie, ale także wyrafinowane akcesoria, w tym krawaty. Wykonywane ręcznie we Włoszech projekty często zdobi charakterystyczny motyw marki, zwany Gancini.

Gdzie znaleźć luksusowy krawat? Brooks Brothers

Brooks Brothers to kolejna marka z tradycjami, działająca od 1818 roku. Dziś oferta marki jest niezwykle rozbudowana, ale swoją renomę zbudowali na pasiastych krawatach klubowych i uczelnianych.

Ich modele są raczej przystępne cenowo i kosztują od 150 do około 350 zł.

Eleganckie krawaty dla nowoczesnego mężczyzny: Tom Ford

Tom Ford to mistrz współczesnej męskiej elegancji. Jego projekty czerpią z klasycznej mody, ale zostają przefiltrowane przez bogatą wyobraźnię projektantka i uzyskują unowocześniony wygląd. Designer oferuje nie tylko klasyczne czarne krawaty, ale i muszki, które zresztą sam prywatnie lubi nosić.

Gdzie kupić elegancki krawat? Thom Browne

Thom Browne to jedna z najważniejszych współczesnych marek z modą męską.

Unikatowe krawaty: Liberty London

Liberty London to marka z tradycjami, która słynie z kwiatowych wzorów. Florystyczne motywy można także znaleźć na projektach krawatów.

CZYTAJ TAKŻE: KRAWATY DLA KOBIET? NOWY MIKROTREND NA JESIEŃ 2023

Zdjęcie główne: Unsplash

REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Newsletter

FASHION BIZNES