noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
Threads to nowy Twitter od Meta. Jak działa aplikacja?

Czy Threads wygryzie Twittera? Co ma do zaoferowania nowa aplikacja Mety

REKLAMA
REKLAMA
noSlotData

Nowy pomysł Marka Zuckerberga wywołał niemałe zamieszanie. Threads, aplikacja, która jest postrzegana jako największe zagrożenie dla Twittera, pierwszego dnia zgromadziła 30 milionów użytkowników – wynika z danych BBC. Czy to początek końca dla platformy Muska?

Twitter po przejściu w ręce Elona Muska przechodzi drastyczne zmiany, które nie spotykają się z przychylną opinią użytkowników platformy. Z krytyką spotkało się m.in wprowadzenie abonamentu Twitter Blue czy masowe zwolnienia, a to zaledwie część kontrowersji, które krążą od kilku miesięcy wokół biznesu Muska. Fidelity, specjalista sektora finansowego, oszacował, że Twitter wart jest zaledwie 33 proc. tego, ile zapłacił Musk. W dobie kryzysu “ćwierkacza”, z alternatywą przychodzi nowa platforma dowodzona przez Marka Zuckerberga.

Przeczytaj również: Szefowa Twittera – kim jest Linda Yaccarino?

Nowy “Twitter” od Facebooka

Threads to aplikacja mikroblogowa stworzona przez koncern Meta. Platformę, którą jeszcze przed uruchomieniem, okrzyknięto „zabójcą Twittera”,  uruchomiono w czwartek. Na zainteresowanych nie trzeba było długo czekać – jak potwierdził Zuckerberg, już w ciągu pierwszych czterech godzin działania platformy, portal zgromadził 5 milionów użytkowników.

Portal ściśle bazuje na Instagramie, wykorzystując jednocześnie rozwiązania doskonale znane z konkurencyjnej platformy dowodzonej przez Muska. Threads pozwala użytkownikom na dzielenie się treściami tekstowymi, repostować wpisy innych użytkowników oraz tworzyć wątki, które staną się bazą do dłuższej dyskusji. 

 Threads nie dla wszystkich

Dostęp do aplikacji przewidziany jest dla każdego użytkownika Instagrama, jednak nie na początku. Obecnie z odpowiednika Twittera korzystać mogą mieszkańcy USA i Wielkiej Brytanii. Aplikacja nie wystartowała jeszcze na terenie Unii Europejskiej, ze względu na wątpliwości w kwestii bezpieczeństwa danych. Zatem na Threads w Polsce będziemy musieli jeszcze poczekać.

Jak działa Threads?

Dostęp do aplikacji Threads zyskują wszyscy użytkownicy Instrgrama. Aby zalogować się do platformy, wystarczy użyć swojej nazwy i hasła, a system automatycznie połączy obydwa konta, migrując dane dotyczące obserwujących, informacje o koncie czy dane do weryfikacji z głównej aplikacji. Platforma zarządzana przez Meta umożliwia publikację wiadomości w tym re-postów, odpowiedzi czy materiałów video. W odróżnieniu od Twittera, Threads pozwala na tworzenie dłuższych postów do 500 znaków. Nie znajdziemy tam prywatnych wiadomości ani możliwości chronologicznego sortowania wpisów. Póki co Threads nie zawiera także reklam. 

Zdjęcie główne: AppStore

Przeczytaj również: Sponsorzy ludzkich tragedii? Te marki wciąż sprzedają w Rosji

REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Newsletter

FASHION BIZNES